"Репортери без кордонів" вимагають пояснити причини арешту Вишинського
Голова офісу “Репортерів без кордонів” у Східній Європі та Центральній Азії Йоган Бір звернувся до української влади із закликом пояснити причини арешту керівника інформагентства “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського. Про це повідомляється на сайті організації, інформує “Детектор медіа”.
“Звинувачення в державній зраді та досудове затримання є надзвичайно серйозними заходами. Влада повинна пояснити, які інкриміновані йому факти являють собою держзраду, або відпустити Кирила Вишинського негайно”, - заявив Бір.
“Неможливо ігнорувати руйнівні масштаби пропаганди в Україні останніми роками, але українське та міжнародне право має поважатися під час боротьби з пропагандою”, - додав він.
“Репортери без кордонів” також нагадали, що в державній зраді підозрюють українського журналіста Василя Муравицького, затриманого в серпні 2017 року. Тим часом у полоні бойовиків з червня 2017 року лишається журналіст Станіслав Асєєв, якому ті інкримінують шпигунство на користь України. Також у вересні 2016 року в Росії був затриманий кореспондент Укрінформу Роман Сущенко, його теж підозрюють у шпигунстві.
Як повідомляв ІМІ, 17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід керівнику інформаційного агентства “РІА Новини Україна” Кирилу Вишинському у вигляді утримання під вартою на два місяці без права внесення застави.
15 травня зранку СБУ повідомила, що розкрила діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних РФ, які використовувались країною-агресором у рамках гібридної інформаційної війни проти України. СБУ провела обшуки в розташованому в центрі Києва офісі “РІА Новини Україна” та затримала керівника “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського.
15 травня заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що СБУ проводить п’ять санкціонованих обшуків у справі “РІА Новини Україна” через наявну оперативну інформацію про цілеспрямовану діяльність Росії на проведення підривної інформаційної діяльності проти нашої держави.
Вишинський отримав завдання про проведення підривних інформаційних акцій в Криму, а пізніше - про підтримку “ДНР” та “ЛНР”. У нього були знайдені державна нагорода РФ “За повернення Криму” та російський паспорт.
15 травня Вишинському було оголошено про підозру в скоєнні злочину та затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Кримінальне провадження, відкрите за ч. 1 ст. 111 (“Державна зрада”) Кримінального кодексу України.
15 травня представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєннячерез обшуки в офісі і в журналістів “РІА Новини Україна”.
15 травня Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав українську владу оприлюднити звинувачення й докази в провадженні щодо керівника інформаційного агентства “РІА Новини Україна” Кирила Вишинського.
16 травня Кирила Вишинського доправили з Києва до Херсона для обрання запобіжного заходу, де розташована прокуратура Автономної Республіки Крим, яка веде справу Вишинського.
Help us be even more cool!