ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Репортаж "Текстів" про ексгумацію в Бородянці ввійшов до шортлиста журналістської премії True Story Award

26.06.2023, 10:53
Наслідки обстрілу Бородянки. Фото з телеграму Антона Геращенка
Наслідки обстрілу Бородянки. Фото з телеграму Антона Геращенка

Репортаж "Текстів" "Людина в чорному мішку. Як ексгумують загиблих в Бородянці" авторства Ярослави Тимощук про наслідки російської окупації в Бородянці ввійшов до шортлиста журналістської премії True Story Award.

Про це йдеться на сайті "Текстів".

До Бородянки Ярослава їздила навесні 2022 року, після відступу росіян. Тими днями в місті знаходили й упізнавали жертв російської армії, що окупувала Бородянку в лютому 2022-го, в перші дні великої війни.

Премія True Story Award щороку присуджується незалежною фундацією та вручається репортерам, які відзначилися глибиною своїх досліджень, якістю журналістики та соціальною значущістю. 50 членів журі з 29 країн світу обирають 36 найкращих текстів (до цього переліку й увійшов репортаж Ярослави), потім визначають переможця. Очікується, що це відбудеться найближчими днями, наприкінці червня.

Переможець отримає 25 тисяч швейцарських франків, а всі номіновані тексти – по 1000 швейцарських франків.

"Для мене це був дуже емоційний текст, бо вперше я бачила так багато смертей впритул, – згадує Ярослава роботу над цим матеріалом. – Усе було важко осягнути й описати. Селян, які не можуть посадити картоплі, бо в їхніх городах лежали мертві тіла. Оксамитовий плед, у який загорнули чоловіка, щоб поховати в тимчасовій могилі, – точно такий є в нас удома, в такий загортаєшся, щоб подивитися кіно.

Кладовищем ходила жінка, яка вже тиждень чекала, щоб викопали із садка її брата: комунальна інфраструктура Бородянки була неготовою до масових поховань, як не міг бути до них готовий ніхто. Також я запам'ятала жінку, яка всюди шукала свого безвісти зниклого сина, боксера Олега Стукала. Вона ходила з його фотокарткою по всіх таких розкопках і питала, хто що де чув, була сплакана і розгублена. Як за рятівну соломинку, вона хапалася за думку, що син може бути в російському полоні.

Я дізналася, що тільки недавно, майже через рік, його тіло вдалося знайти та ідентифікувати. З ним було посвідчення майстра з боксу, яке він завжди носив при собі. Ці історії з нами на роки".

Liked the article?
Help us be even more cool!