ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Речник МВС назвав випадковістю затримання кореспондента УНІАН

24.10.2017, 12:10
Фото - 112.ua

Кореспондент УНІАН Сергій Лефтер з приміщення Святошинського райсуду Києва до автозаку потрапив випадково. Для кваліфікації дій поліцейських потрібно, щоб Лефтер написав відповідну заяву. Про це УНІАН заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

“У залі суду було багато дуже журналістів, і більшість з них працювала навіть під час гарячої фази. Можливо, це був поодинокий випадок (затримання кореспондента - ред.), який не є правилом для поліції. Ми вибачаємось перед УНІАН та Сергієм Лефтером за те, що йому було завдано таких клопотів”, - сказав Шевченко.

На уточнююче запитання, чому до Лефтера застосовували силу співробітники правоохоронних органів навіть після того, коли він показав їм посвідчення журналіста та представлявся кореспондентом УНІАН, речник відповів:

“Вони могли помилитись. Там було доволі гаряче. Можливо, посвідчення не побачили. Якщо буде заява, то будемо розбиратись по заяві. Таке іноді буває, коли у приміщенні знаходиться багато людей – журналістів та не журналістів… Якщо ваш Сергій відчуває, що по відношенню до нього порушено закон, він може це засвідчити заявою. Я не бачив, що трапилось з Сергієм. Наслідок – він опинився в автозаку. З автозаку ми його оперативно звільнили, бо у нас ніяких претензій до журналістів немає, але у штовханині він міг те, що називається, попасти під гарячу руку. Тобто поліцейський не розібрався, що він журналіст, або міг не пересвідчитись, або допустити помилку, або що завгодно. Щоб з’ясувати, для цього потрібно написати заяву, щоб Сергій написав, що трапилось”.

Також Шевченко наголосив на тому, що Лефтера відпустили з автозаку, і де він зараз перебуває, йому не відомо. “Мені відомо, що він звільнений з автозаку і він помилково туди потрапив. Жодних претензій немає. Але механізм помилки, чому вона сталась і внаслідок чого, без його розповіді, або усної, або сформованої у заяві, ми не можемо з’ясувати”, - зауважив Шевченко.

Як повідомляв ІМІ, 24 жовтня спецпризначенці у Святошинському райсуді Києва затримали кореспондента УНІАН Сергія Лефтера, вдаривши кілька разів. За словами Лефтера, його затримали разом з активістами, незважаючи на те, що він повідомляв, що він є журналістом і показував редакційне посвідчення, яке під час затримання вирвали.

Liked the article?
Help us be even more cool!