ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Речник Міноборони: Інформація з відкритих джерел стала справжнім інструментом для ворога

Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Ворог часто дізнається про певні події з відкритих джерел, тому існують деякі обмеження на поширення певної інформації.

Про це сказав начальник управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк в ефірі телемарафону “Єдині новини”, повідомляє Укрінформ.

“Феномен цієї війни – завдяки тому, що в нас демократичне суспільство, ворог часто дізнається про якісь події не з власних джерел, не від власної розвідки, а саме з відкритих джерел, медіа. І тому, коли військові кажуть: “Будь ласка, не повідомляйте про цю подію”, це має сенс. Має сенс повідомити про визволений населений пункт на дві доби пізніше. Бо ворог користується відкритими джерелами не тільки тому, що всі ними користуються, а ще й, зокрема, через те, що в самого ворога бувають проблеми з тим, як рухається негативна інформація з фронту до командувань. У тоталітарному суспільстві особливо з цим проблема: хочеться більше звітувати, ніж показувати реальний стан справ. І ми не мусимо точно допомагати в цьому ворогу”, – пояснив Павлюк.

За його словами, розвідка на основі відкритих джерел стала справжнім інструментом як для української сторони, так і для ворога.

“Як тільки інформація з відкритих джерел дає ворогу можливість щось зрозуміти, він це використовує негайно”, – наголосив Павлюк.

Він додав, що обмеження на поширення певної інформації стосуються не тільки медіа, а й різноманітних блогерів, телеграм-каналів.

“Інформаційне поле – це мозаїка, дуже різна інформація: достовірна, недостовірна, чутки, фейки, чиїсь інформаційні операції, чиєсь сприйняття події, яке вже дуже сильно відірвано від події. Коли розвідка працює за відкритими джерелами, вона всю цю мозаїку збирає, ніби як картину з пазлів. Ми хочемо, щоб у ворога було якомога менше елементів пазлів”, – сказав Павлюк.

Як повідомляв ІМІ, раніше Ілларіон Павлюк заявив, що журналістам потрібно дати більший доступ до зони бойових дій, але водночас необхідно не зашкодити безпеці операцій.

Liked the article?
Help us be even more cool!