IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

“Раша Срака стала послом Словенії в РФ”. Низка ЗМІ поширила фейк

Низка українських ЗМІ поширила фейк про те, що словенська дзюдоїстка Раша Срака (Raša Sraka) стала послом Словенії в Росії. Про це повідомляє Media Sapiens.

Першоджерелом, на яке посилаються українські ЗМІ, є російське сатиричне видання “Панорама”, яке пише фейкові новини. В описі видання навіть є застереження про те, що всі матеріали сайту є вигадкою.

“Всі без винятку наведені на сайті panorama.pub матеріали є сатирою і вигадкою. Будь-які співпадіння текстів panorama.pub з реальними особами і подіями не мають на меті зачепити чиюсь честь або гідність чи завдати шкоди діловій репутації, оскільки всі матеріали ресурсу panorama.pub створюються як сатиричні фейлетони”, — йдеться в дисклеймері.

Попри це новину передрукувала низка українських сайтів з посиланням на “Панораму”, серед яких “Високий замок”, “Главное”, “Главком”, Znaj.ua та інші.

 

Прізвище міністра закордонних справ Словенії Душан Сралькович є вигаданим. Насправді МЗС Словенії очолює Міро Церар.

Раша Срака Вуковіч (Raša Sraka Vuković) — словенська спортсменка, чемпіонка Європи 2003 року з дзюдо, неодноразовий призер чемпіонатів світу і Європи з дзюдо.

Ще Новини