ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Культура запускає проєкт Тетяни Трощинської про втрату близьких "Любов не минає"

Фото – Радіо Культура
Фото – Радіо Культура

В ефірі Радіо Культура та на подкаст-платформах стартує проєкт Тетяни Трощинської "Любов не минає". Авторка проєкту ділиться зі слухачами своїм досвідом проживання втрати – раптової смерті 18-річного сина внаслідок онкологічного захворювання. 

Про це йдеться на сайті Суспільного.

У кожному з 11 епізодів проєкту Тетяна Трощинська поєднує особисті рефлексії, історії тих, хто живе після смерті чи загибелі близької людини, поради фахівців і фахівчинь.

"Я журналістка і мама. 2023 року мій 18-річний син Тарас Федорів, першокурсник Києво-Могилянки, помер від онкозахворювання. За 18 днів. Ми намагалися його врятувати до останньої хвилини життя.

Цей подкаст – дуже чесний і, напевне, унікальний проєкт. Це фрагменти мого аудіощоденника і розмови про те, що переживає мама, яка втратила дитину, – ділиться ведуча. – Я була публічною людиною до того, як помер мій син. І я не можу не говорити про це, тому що це частина мого життя, я кажу людям, що я переживаю".

За словами Тетяни Трощинської, багато людей писали, що втрачають близьких і відчувають, що не всі люди готові з ними говорити про їхню втрату, бо не знають як.  

"Для мене було відкриттям, що, коли я почала говорити публічно про смерть Тараса, мені написало багато людей, які не мають публічних майданчиків. Як би це боляче не прозвучало, дехто говорив, що в сенсі наявності майданчика я маю певний привілей. Бо можу вголос говорити про своє горе", – пояснює ведуча.

Вона зазначає, що в нашій країні, яка десять років перебуває у війні за величезної кількості втрат, тема втрати досі табуйована.

"Але я вірю в те, що розділений біль легше пережити. Є низка тем, яких ніхто не торкається. Як наш мозок реагує на втрату. Що таке травма і чи справді працюють етапи переживання горя. Як висловити співчуття. Що відчуває тато і чи має він право плакати. Що переживає родина, коли дитина опиняється в паліативному відділенні. І ще одна важлива й непроговорена тема: що робити батькам, які далеко не старі, у яких ще частина життя попереду, але їхньої дитини вже немає: помер чи загинув. Що вони мають робити далі у своєму житті, як шукати сенс?" – говорить Тетяна Трощинська.

Слухайте проєкт "Любов не минає" в ефірі Радіо Культура з 27 лютого щодня о 8:40 та 19:00, а також на подкаст-платформах.

Liked the article?
Help us be even more cool!