ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада закликає розглянути правомірність членства Росії в ООН, запросити Україну до НАТО та ЄС

Будівля Верховної Ради. Фото – golos.com.ua

Верховна Рада закликає Організацію Об’єднаних Націй, парламентів та урядів іноземних держав розглянути питання правових підстав перебування Росії в складі членів ООН.

Такий заклик міститься, зокрема, в ухваленому зверненні Верховної Ради до парламентів та урядів іноземних держав, ООН, ЄС, НАТО та її Парламентської Асамблеї з нагоди 30-ї річниці підписання Будапештського меморандуму.

За проєкт постанови №12277 про звернення проголосували 287 нардепів, повідомив 5 грудня народний депутат Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

У своєму зверненні Верховна Рада закликає Організацію Об’єднаних Націй, парламенти та уряди іноземних держав:

  • розглянути питання правових підстав перебування РФ у складі членів ООН, а також питання ефективності гарантій, наданих згідно з Будапештським меморандумом, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, водночас звернути увагу на необхідність розроблення конкретних механізмів для реалізації міжнародних гарантій безпеки.

Також парламент закликає держави, що володіють ядерною зброєю:

  • визнати відповідальність РФ за порушення гарантій безпеки за Будапештським меморандумом;
  • активізувати зусилля для припинення Російською Федерацією ядерного шантажу світу та виведення російських окупантів з території Запорізької атомної електростанції, її демілітаризації та подальшого передання під повний контроль України;
  • створити міжнародний механізм контролю і відповідальності за дотриманням гарантій безпеки, наданих державам, які добровільно відмовилися від ядерної зброї, шляхом ухвалення окремого документа міжнародно-правового характеру для збереження світової стабільності.

Водночас Верховна Рада закликає парламенти держав – членів Європейського Союзу та Організації НАТО звернутися до національних урядів щодо ухвалення рішення про запрошення України до Організації Північноатлантичного договору та підтримку вступу України до ЄС.

Метою проєкту постанови є ухвалення звернення Верховної Ради задля об’єднання міжнародної спільноти в подальшій підтримці України в протидії збройній агресії Російської Федерації та відновлення довіри держав світу до міжнародних договорів у сфері безпеки.

Як повідомляв ІМІ, 23 жовтня 2024 року генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш узяв участь у саміті БРІКС у Росії, а 24 жовтня особисто зустрівся з Володимиром Путіним.

24 жовтня 2024 року українські громадські організації закликали Міжнародний кримінальний суд відреагувати на візит Гутерреша до Росії та його зустріч з Путіним. Організації зазначили, що візит генсека ООН до Росії є не лише політично контроверсійним, а й знецінює основоположні принципи, якими повинна керуватись ООН. Його зустріч з Путіним не лише підриває авторитет МКС і непорушність міжнародного правосуддя, але й ставить під сумнів цінності ООН.

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт на Володимира Путіна за звинуваченням у незаконній депортації населення (дітей) та незаконному перевезенні населення (дітей) з окупованих регіонів України до РФ.

Liked the article?
Help us be even more cool!