ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Рада у держбюжеті зменшила фінансування НСТУ до 776 млн грн

08.12.2017, 13:46
Фото - bukovyna.tv

7 грудня Верховна Рада ухвалила законопроект №7000 “Про державний бюджет України на 2018 рік”, у якому на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії закладено 776 млн грн, що вдвічі менше, ніж передбачає Закон “Про суспільне телебачення та радіомовлення України”, повідомляє Суспільне мовлення.

У ст. 14 цього закону передбачено, що держава забезпечує фінансування НСТУ у розмірі не менше 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто у 2018 році ця сума повинна була скласти 1 млрд 534 мільйони гривень.

“Прийняли Держбюджет-2018. Фінансування НСТУ збили назад до 776 млн грн – це міститься в пропозиціях комітету, котрі були підтримані при голосуванні у ІІ читанні та в цілому. Отже, суспільне отримає рівно половину(!!) від необхідних і гарантованих законодавством коштів.

Сказати, що це недофінансування – не сказати нічого. Це замах на вбивство реформи. Втім, не надійтеся, нас цим не вб'єш, адже суспільне мовлення – це передусім ідея, яку втілює дуже ідейна команда. Тож із випробувань вийдемо лише сильнішими”, – написав у себе на сторінці у Facebook cекретар наглядової ради НСТУ Вадим Міський.

Він подякував за підтримку усім представникам розвинених країн, які вірять в українські реформи більше, ніж українська влада.

Вадим Міський пояснив, як так сталося, що на суспільне мовлення уряд пропонував виділити 990 млн грн, а Верховна Рада проголосувала за 776 млн грн.

“Деталі, для тих, хто думав, що голосує за 990 млн.

15 вересня 2017 року - Уряд, порушивши неодноразові обіцянки, вніс проект Держбюджету-2018 із фінансуванням НСТУ в обсязі 776 млн грн (50% від гарантованої законом суми).

1 грудня 2017 року - Уряд частково виправляє свою помилку і вносить допрацьований проект Держбюджету-2018, яким підвищує фінансування НСТУ до 990 млн грн (64% від гарантованої законом суми).

7 грудня 2017 року - Комітет ВРУ з питань бюджету підготував свій лист-висновок на проект Держбюджету із пакетом пропозицій. Пропозиція №21.11 передбачає зменшення видатків на підтримку НСТУ на 213.4 млн грн, повертаючи нас назад до 776 млн грн.

7 грудня 2017 року - в цей же день Парламент підтримує в ІІ читанні та в цілому проект Держбюджету-2018 з урахуванням пропозицій, викладених у листі-висновку бюджетного комітету та озвученими під стенограму правками”, - пояснив Вадим Міський.  

Зазначимо, що у висновку Комітету Верховної Ради України з питань бюджету у пункті 1.1. зазначено: “Зменшити за загальним фондом видатки споживання за бюджетною програмою “Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України” (код 1701080) на 213.436,9 тис. грн”.

Водночас в ухваленому законопроекті зазначено, що Кабінет Міністрів за підсумками першого півріччя 2018 року на підставі затверджених в установленому порядку звіту про фінансово-господарську діяльність та фінансового плану НСТУ повинен внести на розгляд парламенту пропозиції щодо внесення змін до держбюджету на 2018 рік у частині збільшення видатків на фінансове забезпечення Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Як повідомляв ІМІ, 4 грудня Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради доопрацьований до другого читання проект закону про державний бюджет на 2018 рік, який передбачав 990 млн грн на фінансову підтримку Національної суспільної телерадіокомпанії України. Це на 213,5 млн грн більше, ніж пропонував у проекті до першого читання. Але це все одно менше гарантованої законом для суспільного мовника суми, яка у 2018 році мала б становити 1,5 млрд грн.

14 листопада Верховна Рада проголосувала у першому читанні проект Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, проігнорувавши поправки щодо належного фінансування ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. Народні депутати не внесли правки у законопроект щодо збільшення фінансування НСТУ. Відповідно до проекту закону, видатки згідно з програмою “Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії” у 2018 році визначено Мінфіном в сумі 776 млн грн, тоді як передбачений Законом України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні” обсяг фінансування суспільного мовлення на 2018 рік має становити близько 1,54 млрд грн.

18 вересня правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням НСТУ сприймає як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії.

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдвічі менше, ніж того вимагає Закон України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

19 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що питання з недофінансуванням ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, теж немало. 18 вересня правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням НСТУ сприймає як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії.

З 21 вересня телеканал “UA:Перший” (ПАТ “НСТУ”) розпочав в ефірі акцію проти недофінансування суспільного мовника. Щопівгодини глядачі бачитимуть на екрані блакитну заставку, що частково перекриватиме основне зображення.

22 вересня члени Наглядової ради (НР) Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ “НСТУ”) застерегли Кабінет Міністрів, Верховну Раду і Президента України від суттєвого зменшення фінансування ПАТ “НСТУ” у проекті Державного бюджету України на 2018 рік.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!