ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Рада проголосувала у першому читанні за фінансування НСТУ на 50%

15.11.2017, 12:00

14 листопада Верховна Рада проголосувала у першому читанні проект Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, проігнорувавши поправки щодо належного фінансування ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”. За цей законопроект проголосували 260 народних депутатів, утрималися – 24, не голосували – 27, повідомляє Суспільне мовлення.

Народні депутати не внесли правки у законопроект щодо збільшення фінансування НСТУ. Відповідно до проекту закону, видатки згідно з програмою “Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії” у 2018 році визначено Мінфіном в сумі 776 млн грн, тоді як передбачений Законом України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення в Україні” обсяг фінансування суспільного мовлення на 2018 рік має становити близько 1,54 млрд грн.

Після того як народні депутати проголосували за проект закону про державний бюджет, виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. “Шановні колеги! Шановний пане Голово Верховної Ради України! Ви знаєте, за собою можуть вести ті, хто приймає рішення, а не ті, хто постійно щось критикують. Ми з вами приймаємо відповідальні рішення, які дозволяють фінансувати країну, розвивати національну економіку і збільшувати соціальні стандарти. Це все в тому числі завдячуючи вашим пропозиціям, вашій підтримці і вашому лідерству. Тому я хочу щиро подякувати за повну підтримку. І йдемо далі для ухвалення повного бюджету країни!” – сказав він.

Як повідомляв ІМІ, 8 вересня експерти Реанімаційного пакету реформ та організацій-партнерів, що супроводжують медіа-реформу, закликали Кабінет Міністрів у проекті держбюджету на 2018 рік передбачити фінансування ПАТ “НСТУ” в повному обсязі, гарантованому Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, тобто у розмірі 1 млрд 535 млн 367 тис. грн. Окрім мінімально гарантованих законом коштів, передбачити разове додаткове бюджетне фінансування на покриття витрат із обслуговування боргу ПАТ “НСТУ” перед Euronews SA, успадкованого суспільним мовником від колишнього державного телебачення.

18 вересня правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням НСТУ сприймає як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії.

У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік зазначено, що фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України становить 776 563,1 грн. Це вдвічі менше, ніж того вимагає Закон України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік.

18 вересня “Українське радіо” заявило, що через недофінансування ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” буде змушене скоротити мовлення по всій Україні, а також у Криму і на Донбасі.

19 вересня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що питання з недофінансуванням ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” потребує залучення комітету і що понад 700 млн грн замість 1 млрд 535 млн 367 тис. грн, передбачених Законом “Про суспільне телебачення і радіомовлення”, теж немало. 18 вересня правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” констатувало небажання влади профінансувати суспільне мовлення і виконати вимоги закону. Ситуацію з недофінансуванням НСТУ сприймає як спосіб ручного керування мовником напередодні виборчої кампанії.

З 21 вересня телеканал “UA:Перший” (ПАТ “НСТУ”) розпочав в ефірі акцію проти недофінансування суспільного мовника. Щопівгодини глядачі бачитимуть на екрані блакитну заставку, що частково перекриватиме основне зображення.

22 вересня члени Наглядової ради (НР) Національної суспільної телерадіокомпанії України (ПАТ “НСТУ”) застерегли Кабінет Міністрів, Верховну Раду і Президента України від суттєвого зменшення фінансування ПАТ “НСТУ” у проекті Державного бюджету України на 2018 рік.

Представництво Євросоюзу в Україні поділяє стурбованість громадянського суспільства України щодо недофінансування суспільного мовника.

Liked the article?
Help us be even more cool!