ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Рада не змогла покарати депутата Рудика за сексизм

17.02.2021, 11:51
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Верховна Рада не підтримала пропозицію Комітету з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи ВР позбавити Сергія Рудика права брати участь у п'яти пленарних засіданнях за сексистські висловлювання на адресу Мар'яни Безуглої.

Таку пропозицію підтримали 195 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє Укрінформ.

“Рішення не прийнято”, – оголосив результат голова ВР Дмитро Разумков.

Нагадаємо, 28 січня під час обговорення законопроєкту про реформу СБУ народний депутат Сергій Рудик серед іншого заявив: “Мене дивує, як і кожного в цьому залі, що дівчинка, якій 32 роки, закликає нас проголосувати за один з дуже важливих документів”.

Через це депутатка Інна Совсун вимагала від депутата вибачитися перед колегою Мар'яною Безуглою, якої стосувалася репліка, звинувативши Рудика в сексизмі.

“Марія Кюрі відкрила хімічний елемент полоній у 31 рік, а перші астронавтки полетіли в космос, коли їм не виповнилось і 30 років”, – заявила Совсун.

Сам Рудик вибачитися відмовився. Узявши право на репліку, він процитував свої ж слова, які він раніше говорив про українських жінок. А потім зазначив, що він мав на увазі не стать депутата, а її професіоналізм.

“Я ніколи не виділяв стать як певну проблему професіоналізму або непрофесіоналізму. Я завжди апелював до професіоналізму”, – наполягав Рудик.

Згідно з частиною п’ятою статті 51 Регламенту Верховної Ради, “якщо народний депутат, депутатська фракція (депутатська група), на адресу яких були виголошені образливі слова, вважають, що конфлікт не вичерпано і порозуміння між народними депутатами не досягнуто, то вони подають заяву до комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, який розглядає це питання на своєму засіданні. У таких випадках за висновком комітету, до предмета відання якого належать питання регламенту, Верховна Рада без обговорення може прийняти рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях (до п'яти пленарних засідань). Це рішення доводиться до відома виборців через газету “Голос України”.

Як повідомляв ІМІ, 15 лютого співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко залишила студію під час прямого ефіру програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV через секситські висловлювання радника голови Офісу президента та речника української делегації в Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича.

Liked the article?
Help us be even more cool!