Проєкт "Дикий Схід" запустив YouTube-канал. У першому випуску розповідає про "донєцкіх"
Журналістка з Луганщини Юлія Найдиш запустила YouTube-канал проєкту “Дикий Схід”. У першому відео, яке опублікували 12 грудня, команда з'ясовує, хто такі “донєцкіє”, як вони вплинули на Україну, як цей термін закріпився у свідомості українців, а також які політики та бізнесмени асоціюються з “донєцкімі”.
Про це Юлія Найдиш розповіла представниці Інституту масової інформації в Луганській області Валентині Троян.
У випуску “Янукович, Медведчук, Ахметов, Звягільський. Як вони зіпсували імідж Сходу України?” ведучий Іван Науменко розповідає про ключових діячів – від Олександра Засядька до заборони партії ОПЗЖ. Аналізує, як війна змінила ставлення до людей з Донеччини та чому сьогодні жителі Сходу України часто підкреслюють своє походження.
Як пояснила Юлія Найдиш, вона вирішила створити платформу, де “східняки” (жителі сходу України. – Ред.) говорили б і розповідали про схід для широкої аудиторії.
“Маючи досвід роботи в загальнонаціональних медіа, ми вирішили взятися за цю тему, щоб розповісти про Схід України широкій аудиторії. Насамперед нас хвилює імідж українців зі сходу, тому що історично склалося так, що увага завжди зосереджувалася на негативних аспектах або людях зі сходу. Ми добре знаємо їхні імена. Але чомусь ніколи не було концентрації на позитивних людях зі сходу, хоча їх багато. Вони впливали й продовжують впливати на країну, мають цінності й виступають за Україну”, – розповіла Юлія.
За її словами, на своєму YouTube-каналі вони розповідатимуть про Схід України так, як його відчували й бачили самі його жителі.
“У нашій команді багато людей з Луганщини та Донеччини. Ми хочемо показати, що це не “Донбас”. Ми категорично проти вживання цього терміна, особливо стосовно територій. Наше головне завдання – сформувати позитивний імідж українців зі сходу”, – додала Юлія.
Вона зазначила, що в межах проєкту команда також пояснюватиме, як виникли стереотипи та міфи про схід, розповідатимуть про це зі свого погляду, “але без будь-якого сепаратизму”.
“Ми, українці сходу, розказуємо про те, як події на сході впливали на всю Україну. Ми прагнемо порозуміння між українцями і віримо, що це сприятиме об’єднанню. Наші найближчі плани включають розповіді про музику сходу, шахтарські протести через призму Луганщини та Донеччини: як вони відбувалися, чого хотіли шахтарі, як їх обманювали шахтарські боси”, – розповіла Юлія Найдиш.
За словами Юлії, команда запланувала вихід шести епізодів, а після Нового року планує створити спільноту східняків – безпечний простір, де вивчатимуть потреби людей зі Сходу України й пропонуватимуть їм активності відповідно до цих потреб.
Ведучий проєкту – Іван Науменко. Він має власний YouTube-канал і раніше був директором департаменту стратегічних ініціатив у “Повернись живим”.
Юлія Найдиш працювала сценаристкою на телебаченні “Торонто” та Ukrainer.
Help us be even more cool!