ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Провадження щодо журналіста "Схем" про "втручання в діяльність судді" з паспортом РФ закрили після розголосу

Слідчі Національної поліції в Слов’янську Донецької області після розголосу 27 липня закрили кримінальне провадження про можливе втручання в діяльність судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової – "у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення".

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на пресслужбу Офісу генерального прокурора. Йдеться про справу, відкриту 27 червня Слов’янською окружною прокуратурою після звернення судді, в якої журналісти "Схем" (проєкт Радіо Свобода) виявили російське громадянство й опублікували це в розслідуванні.

"Повідомляємо, що 27 липня 2023 року кримінальне провадження за №42023052720000025 від 27.06.2023 року за ч. 1 ст. 376 КК України закрите у звʼязку з відсутністю складу кримінального правопорушення", – повідомили в Офісі генпрокурора.

Нагадаємо, 13 липня "Схеми" у своєму розслідуванні розповіли, що суддя Донецького окружного адміністративного суду Людмила Арестова, відповідно до витягу з автоматизованої системи "Роспаспорт", є громадянкою РФ. Витяг указує, що російський паспорт Арестова отримала у 2014 році на підставі так званого "договору про прийняття Криму до складу Росії", згідно з яким громадяни України та особи без громадянства, які на той момент постійно проживали на півострові, визнавалися громадянами РФ.

Також журналісти з’ясували, що в період із 2018 до січня 2022 року суддя відвідувала окупований Крим та провела там загалом понад 250 днів. У коментарі суддя заявила, що "не має російського громадянства", і припустила, що паспорт їй, "можливо, дійсно був виданий", як і решті зареєстрованих мешканців Криму, після псевдореферендуму. Свої поїздки на окупований півострів Арестова пояснила необхідністю відвідувати батьків.

26 липня 2023 року стало відомо, що Слов’янська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження через можливе втручання журналістів Радіо Свобода в діяльність судді Донецького окружного адміністративного суду Людмили Арестової, у якої журналісти "Схем" знайшли російське громадянство. Провадження відкрили після повідомлення судді Арестової про "втручання в здійснення правосуддя з метою її дискредитації", яке вона надіслала до Вищої ради правосуддя й Офісу генерального прокурора.

Liked the article?
Help us be even more cool!