ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Пропагував "єдність з Росією": СБУ повідомила про підозру "ректору" фейкового вишу в Луганську

СБУ повідомила про підозру в колабораційній діяльності ректору незаконно створеного "Луганского государственного медицинского университета имени Святителя Луки" Олександру Тробі.

Про це повідомила пресслужба ГУ СБУ в Луганській та Донецькій областях.

В СБУ зазначили, що після окупації "навчальний заклад" увійшов до системи "министерства здравоохранения Российской Федерации".

За матеріалами слідства, після захоплення Луганська Торба обіймав посаду "головного республіканського хірурга". У листопаді 2022 року він погодився на пропозицію загарбників очолити медуніверситет.

"За отриману посаду він повністю виконував усі вказівки окупаційної влади, співпрацював з освітніми установами країни-агресора та ввійшов до складу ради ректорів медичних і фармацевтичних вишів РФ. Також зловмисник був одним з найактивніших пропагандистів, який насаджував молоді ідеї єдності з Росією та правильність обраного ватажками "ЛНР" курсу", – наголосили в українській спецслужбі.

Торба послідовно переводив університет на російські стандарти освіти. Співробітники спецслужби також задокументували його публічні виступи від імені навчального закладу на підтримку президента Росії. Зокрема, зазначили в СБУ, він дякував йому за розвиток духовності, моральності та сімейних цінностей.

Як повідомляв ІМІ, Служба безпеки України повідомила про підозру в колабораціонізмі колишньому головному редактору газети "Новини Сватівщини" (Сватове, Луганська область) Сергію Кривоносу.

Liked the article?
Help us be even more cool!