IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Прокурори підтвердили, що журналіста Кучака вбили через професійну діяльність

Фото – idnes.cz

Словацька прокуратура підтвердила, що журналіста-розслідувача Яна Кучака було вбито у зв’язку з його журналістською діяльністю. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на словацьке видання SME.

На прес-конференції 14 березня спеціальні прокурори повідомили, що наближеному до партії влади мультимільйонеру Маріану Кочнеру було висунуто обвинувачення в наказі вбити Кучака. За словами прокурорів, обвинувачення висунули ще 8 березня.

Причиною вбивства, стверджують прокурори, стала журналістська діяльність Кучака. Зараз Кочнер перебуває під вартою в Банській Бистриці у зв’язку з розслідуванням економічних злочинів.

Справа про вбивство Кучака і його нареченої Мартіни Кушнірової налічує 40 томів і понад 15 тисяч сторінок. Слідчі заслухали 17 підозрюваних, вісім обвинувачених і 220 свідків.

Прокурори запевнили, що рішення висунути звинувачення Кочнеру засноване “на об’єктивних доказах, а не на політичному замовленні або тиску з боку ЗМІ”.

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення.

1 жовтня представник прокуратури Словаччини повідомив, що замовник убивства Яна Кучака заплатив за нього щонайменше 70 тисяч євро.

Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову. За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Вбивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ. На них поклали відповідальність за те, що вони не розслідували діяльності Кочнера, хоча його підозрювали декількох злочинах, зокрема економічних.

Ще Новини