ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Прокурори підтвердили, що журналіста Кучака вбили через професійну діяльність

14.03.2019, 16:04
Фото - idnes.cz

Словацька прокуратура підтвердила, що журналіста-розслідувача Яна Кучака було вбито у зв’язку з його журналістською діяльністю. Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на словацьке видання SME.

На прес-конференції 14 березня спеціальні прокурори повідомили, що наближеному до партії влади мультимільйонеру Маріану Кочнеру було висунуто обвинувачення в наказі вбити Кучака. За словами прокурорів, обвинувачення висунули ще 8 березня.

Причиною вбивства, стверджують прокурори, стала журналістська діяльність Кучака. Зараз Кочнер перебуває під вартою в Банській Бистриці у зв’язку з розслідуванням економічних злочинів.

Справа про вбивство Кучака і його нареченої Мартіни Кушнірової налічує 40 томів і понад 15 тисяч сторінок. Слідчі заслухали 17 підозрюваних, вісім обвинувачених і 220 свідків.

Прокурори запевнили, що рішення висунути звинувачення Кочнеру засноване “на об'єктивних доказах, а не на політичному замовленні або тиску з боку ЗМІ”.

Як повідомляв ІМІ, 26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленими у помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава.

Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення.

1 жовтня представник прокуратури Словаччини повідомив, що замовник убивства Яна Кучака заплатив за нього щонайменше 70 тисяч євро.

Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову. За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Вбивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ. На них поклали відповідальність за те, що вони не розслідували діяльності Кочнера, хоча його підозрювали декількох злочинах, зокрема економічних.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!