ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прокуратура Нідерландів просить довічного ув’язнення для підозрюваних у вбивстві відомого журналіста

08.06.2022, 11:17
Пітер де Вріс. Фото – DW
Пітер де Вріс. Фото – DW

Прокуратура Нідерландів запросила 7 червня довічне ув’язнення для двох чоловіків, підозрюваних в убивстві відомого журналіста-розслідувача Пітера де Вріса у 2021 році.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на NOS.

Прокуратура заявила, що вирішила просити про найвищу міру покарання підозрюваним з огляду на практику в інших подібних справах, де з роками почали оголошувати дедалі суворіші вироки.

“Вплив [убивств] на наше суспільство стає все більшим і більшим. Здається, настала критична мить. А саме тривале, але тимчасове ув’язнення не сприяло змінам”, – заявили обвинувачувачі на суді.

На засіданні також виступали діти вбитого журналіста – син Ройс і донька Келлі, які переважно говорили про досягнення свого батька й виховання, яке вони отримали.

“Я переконаний, що якби підозрювані попрохали мого батька про допомогу того вечора [коли його вбили], він би надав її. Натомість вони натиснули на спусковий гачок”, – заявив Ройс де Вріс.

Як повідомляв ІМІ, 6 липня 2021 року в центрі Амстердама розстріляли нідерландського журналіста Пітера де Вріса, який писав про злочинний світ. Він отримав важкі вогнепальні поранення, зокрема в голову.

У жовтні того ж року в Амстердамському районному суді розпочалося слухання щодо двох обвинувачених у вбивстві Пітера де Вріса. Поліція арештувала 21-річного голландця Делано Дж. та 35-річного поляка Каміля І., водія, що нібито допоміг йому залишити місце вбивства. Їх затримали через декілька годин після того, як Вріса застрелили. 

Раніше поліція надавала Пітеру де Врісу охорону, оскільки йому погрожували через участь у справах проти відомих нідерландських злочинців. Він не тільки розповідав про них у своїх публікаціях, а й виступав радником важливих свідків у суді.

Де Вріс – один з найвідоміших журналістів у Нідерландах, він часто брав участь у телепрограмах і ставав автором гучних розслідувань. Зокрема, писав про викрадення 1983 року Фредді Гайнекена, тогочасного очільника пивного концерну Heineken. У 2013 році одного з учасників цього викрадення Віллема Голлеедера засудили за те, що він погрожував Врісу.

Крім того, де Вріс був радником важливого свідка в справі ймовірного наркобарона Рідуана Тагі. Зараз Тагі перебуває під судом за звинуваченням у вбивстві й контрабанді наркотиків.

Liked the article?
Help us be even more cool!