ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Прокуратура АР Крим повідомила про підозру судді, яка винесла вирок Миколі Семені

31.07.2019, 14:02
Фото - ark.gp.gov.ua

Правоохоронці повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни суддю Залізничного районного суду Сімферополя, яка винесла вирок журналісту Миколі Семені. Про це повідомляється на сайті прокуратури АР Крим.

Згідно з повідомленням, прокуратура АР Крим і слідчі Головного управління Нацполіції у АР Крим та м.Севастополі повідомили про підозру судді незаконно створеного “Залізничного районного суду Сімферополя” у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

“Вказана суддя, реалізуючи політику держави-окупанта спрямовану на переслідування проукраїнськи налаштованого населення в Криму, протягом лютого-вересня 2017 року, в порушення норм Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, здійснювала розгляд кримінальної справи відносно українського журналіста, незаконно застосовуючи кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство Російської Федерації на території окупованого півострова Крим”, - йдеться у повідомленні. 

Як зазначає прокуратура, суддя, заборонивши допит журналіста в судовому засіданні та проігнорувавши надані ним беззаперечні докази, що спростовували висунуте обвинувачення, позбавила останнього права на справедливий судовий процес, що є серйозним порушенням вказаної Конвенції.

За результатами розгляду зазначеної кримінальної справи, 22.09.2017 суддею незаконно винесено вирок та визнано українського журналіста винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).

Як повідомляв ІМІ, 22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Комп’ютер журналіста, згідно з рішенням суду, конфіскований.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!