ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Профільний комітет Ради розгляне ситуацію з телеканалом ATR

11.02.2020, 16:01
Фото – ATR
Фото – ATR

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини розгляне на виїзному засіданні на Херсонщині питання, пов'язані з інформаційним простором тимчасово окупованих територій та зверне увагу на ситуацію щодо кримськотатарського телеканалу ATR.

Про це повідомив Укрінформу голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець.

“Можу сказати, що завтра під час нашого виїзного засідання ми будемо піднімати питання щодо інформаційного простору на всіх тимчасово окупованих територіях – і в Донецькій, Луганській областях, і в Криму. Безпосередньо це стосується і каналу ATR, тому це питання завтра піднімемо”, – сказав Лубінець, зазначивши, що не чув про проблеми з фінансуванням ATR.

Зі свого боку постійний представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич підкреслив, що представництво перебуває в контакті з керівництвом телеканалу ATR, про проблеми знає і сподівається, що вони є технічними, а не стратегічними.

“Ми вважаємо, що, безумовно, перший і єдиний поки кримськотатарський канал ATR має працювати, тому ми сподіваємося, що ті питання, про які кажуть його власники і адміністрація, вони насправді є технічними, вони не є стратегічними. Стратегічно телеканал отримує допомогу від держави, питання в тому, щоб усе технічно пройшло. Ми, безумовно, за те, щоб канал ATR працював. Ми знаємо про проблему”, – зазначив Кориневич.

Як повідомляв ІМІ, 11 лютого міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що нині відомство перебуває в пошуку вирішення ситуації з телеканалом ATR.
10 лютого кримськотатарський телеканал ATR заявив про блокування фінансування з державного бюджету і загрозу закриття. За інформацією каналу, частина цих коштів надійшла на рахунок ATR, але їх заблокувало казначейство.

У зв'язку з блокуванням фінансування телеканал запустив марафон #SaveATR – з ефірами без ведучих і гостей. 

Раніше власник ATR Ленур Іслямов повідомив, що через недофінансування з державного бюджету на ATR скорочено 45% колективу.

У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн. Телеканал одержує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за кошт бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

ATR – перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив мовлення через невидавання ліцензії тимчасовою російською окупаційною владою. З вечора 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

 

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!