ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Президент Польщі ветував законопроєкт щодо обмежень для ЗМІ

28.12.2021, 10:17
Фото – Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl via REUTERS / File
Фото – Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl via REUTERS / File

Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на схвалений парламентарями законопроєкт про ЗМІ, який критики назвали завуальованою спробою тиску на телеканал TVN, що критикує уряд, повідомляє Радіо Свобода.

Закон, який вплинув би на роботу каналу новин TVN24, що належить американській медіакомпанії Discovery Inc, передбачає посилення правил у питанні іноземної власності для ЗМІ в Польщі. Законопроєкт став болючим місцем у відносинах з Вашингтоном, одним із найближчих союзників Варшави.

Дуда 27 грудня заявив, що поділяє занепокоєння деяких співвітчизників, що не потрібно суперечок у цьому питанні. Він додав, що відправив документ до польського парламенту для повторного розгляду.

Правління TVN Grupa Discovery назвало голосування польських законодавців “безпрецедентною атакою” на вільні ЗМІ в Польщі, тоді як материнська компанія Discovery сказала, що закон “має насторожити будь-яке підприємництво, яке інвестує в Польщу”.

Президент Польщі зазначив, що, хоча обмеження на участь іноземних суб’єктів у місцевих медіаринках поширені в усьому світі, законодавці повинні внести поправки до запропонованого закону, щоб вони застосовувалися лише до компаній, які інвестують, після затвердження будь-якого нового закону і не мали зворотної сили.

Як повідомляв ІМІ, 20 грудня речниця Європейської комісії заявила, що оновлений польський закон про радіомовлення становить серйозну небезпеку для свободи та плюралізму ЗМІ в країні.

Закон, який пройшов через парламент 17 грудня 2021 року, посилить правила щодо іноземної власності на засоби масової інформації. Зокрема, він зачепить можливість роботи новинного каналу TVN24, що належить американській медіакомпанії Discovery Inc.

11 серпня 2021 року польський сейм вніс зміни до закону про ЗМІ, яким заборонив діяльність медіа з часткою іноземного капіталу в понад 49%. Таким медіа не видаватимуть ліцензій на телерадіомовлення.

Liked the article?
Help us be even more cool!