ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Єврокомісія стурбована ухваленням законопроєкту про медіа в Польщі

20.12.2021, 16:30
Фото – Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl via REUTERS / File
Фото – Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl via REUTERS / File

Європейська комісія заявила, що оновлений польський закон про радіомовлення становить серйозну небезпеку для свободи та плюралізму ЗМІ в країні.

Про це 20 грудня заявив речник Єврокомісії на пресконференції в Брюсселі, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на агентство Reuters.

Закон, який несподівано пройшов через парламент 17 грудня, посилить правила щодо іноземної власності на засоби масової інформації. Зокрема, він зачепить можливість роботи новинного каналу TVN24, що належить американській медіакомпанії Discovery Inc.

“Ми із занепокоєнням стежимо за останніми подіями”, – заявив представник Європейської комісії.

За його словами, комісія очікує, що держави-члени ЄС забезпечать, щоб їхня політика та закони не підривали їхніх зобов'язань щодо забезпечення вільного, незалежного та різноманітного сектору ЗМІ.

Європейська комісія заявила, що уважно стежитиме за розвитком подій у Польщі, оскільки закон може призвести до примусових змін у структурі власності медіакомпаній.

“Голосування, яке відбулося в п'ятницю, чинить додатковий тиск на сектор ЗМІ в Польщі… Це може призвести до обмеження свободи ЗМІ в Польщі, де медіаландшафт уже страждає від зростання політизації”, – сказав прессекретар, відзначивши загальнонаціональні протести проти закону на вихідних. 

Правління TVN Grupa Discovery назвало голосування “безпрецедентною атакою на вільні медіа” і заявило, що компанія “налаштована захистити свої інвестиції в Польщі”.

Материнська компанія Discovery опублікувала окрему заяву, в якій стверджує, що голосування в парламенті “має насторожити будь-який бізнес, що інвестує в Польщу”, і закликала Дуду накласти вето на закон.

PiS стверджує, що законопроєкт спрямований на те, щоб зупинити вплив на польські ЗМІ таких країн, як Росія чи Китай.

Liked the article?
Help us be even more cool!