ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прем'єрка Литви виступає за заміну викладання російської мови в школах на польську

01.02.2023, 16:21
Фото – comments.ua
Фото – comments.ua

Викладання російської мови як другої іноземної в литовських школах можна замінити на польську, вважає прем'єрка Литви Інгріда Шимоніте.

"Я справді за те, щоб польська мова якомога більше була присутня в школах як іноземна", – сказала вона в інтерв'ю польській вільнюській радіостанції Znad Wilii, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, знайти вчителів польської не важко, адже в Литві є польські школи, де через зменшення кількості учнів учителі можуть перейти на роботу до литовських шкіл.

"Хотілося б, щоб у школі, у системі освіти, за яку відповідає держава, у дітей був вибір кращий, ніж російська, єдина друга іноземна мова, яку ми можемо надати, тому що в нас просто немає педагогів, які могли б викладати іншими мовами. Я була б всіма чотирма за те, щоб латиська та польська мови були якомога доступнішими як друга іноземна", – сказала Шимоніте.

За даними литовського міністерства освіти, науки і спорту, цього навчального року російську мову як другу іноземну обрали майже 15 тисяч учнів шостих класів.

Керівництво сфери освіти Литви рекомендувало школам відмовитися від російської мови як другої іноземної.

Як повідомляв ІМІ, міністерство освіти і науки Латвії планує з 2026/2027 навчального року заборонити вивчати російську мову як другу іноземну у всіх навчальних закладах.Liked the article?
Help us be even more cool!