Представниця ІМІ Оксана Трокоз розповіла студентам про роботу в медіа та можливості Медіабази Житомир
Про сучасну журналістику, журналістську освіту, а також можливості, які відкриває житомирським медійникам хаб “Медіабаза Житомир”, під час зустрічі зі студентами розповіла представниця Інституту масової інформації (ІМІ) у Житомирській області Оксана Трокоз.
На запрошення викладачів Державного університету “Житомирська політехніка” вона провела зустріч зі студентами-журналістами. Спікерка розповіла про сучасні виклики професії, журналістські стандарти, жанри та етичні підходи.
Також Оксана Трокоз презентувала діяльність хабу “Медіабаза Житомир”. Регіональний хаб Інституту масової інформації вже понад два роки функціонує як ресурсний центр для журналістів. За словами представниці ІМІ, тут медійники можуть скористатися коворкінг-простором, обладнаним усім необхідним для роботи. Крім того, хаб надає захисне спорядження – бронежилети та шоломи – для роботи в небезпечних умовах, а також регулярно влаштовує освітні заходи.
“У медіабазі регулярно відбуваються тренінги з особистої безпеки, домедичної допомоги, журналістських стандартів, особливостей медійного законодавства, фандрейзингу та практичні майстеркласи з OSINT, фактчекінгу, мобільної фотографії, відеомонтажу тощо. До участі в таких заходах ми заохочуємо не лише діючих медійників, але й студентів та викладачів факультетів журналістики”, – зазначила Оксана Трокоз.
Завідувач кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій Державного університету “Житомирська політехніка” Вадим Слюсар зазначив, що ефективна журналістська освіта має базуватися на поєднанні теорії та практики:
“У нас працюють викладачі з досвідом у медіа, а також практикуючі журналісти, які читають курси та проводять майстер-класи. Ми обрали змішаний підхід: теоретичні знання студенти здобувають в аудиторіях, а практичні навички – під час створення репортажів, інтерв’ю, аналітичних матеріалів”, – сказав Вадим Слюсар.
Він також зауважив, що кафедра активно співпрацює з місцевими медіа. Серед партнерів – телеканали “СК-1”, “Суспільне Житомир”, “СТВ”, радіо “New Day FM”, а також низка інтернет-видань. Студенти проходять практику в редакціях, долучаються до знімальних процесів, а дехто вже з першого курсу працює в медіа як журналіст чи режисер монтажу.
Студенти активно брали участь в обговоренні, ділилися власним досвідом практики в медіа та розповідали, що хотіли б дізнатися більше про теми, які зараз особливо актуальні для журналістів. Зокрема, їх цікавить, як ефективно працювати із соцмережами, створювати відео, записувати інтерв'ю, а також спробувати себе в журналістських розслідуваннях.
Нагадаємо, у квітні 2024 року аналітикиня ІМІ Олена Голуб провела лекції для студентів ЖДУ ім. І. Франка та Житомирської політехніки, під час яких розповідала про Білий список прозорих і відповідальних медіа, навчала, як визначати якісні медіа, уникати маніпуляцій і дотримуватися журналістських стандартів.
Help us be even more cool!