ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисники назвали прізвища 22 російських злочинців, які не лікують українських в’язнів

Фото – ZMINA
Фото – ZMINA

Правозахисники озвучили прізвища 22 представників окупаційної влади в Криму, які відмовляють у лікуванні кримським політв’язням. Серед них ті, чия бездіяльність призвела до загибелі в неволі Джеміля Гафарова та Констянтина Ширінга.

Про це повідомили Центр прав людини ZMINA та Кримська правозахисна група 2 жовтня на пресконференції в Києві. 

Правозахисники представили список російських злочинців, яких треба внести до санкційних списків через порушення прав політв’язнів.

“У звіті ми виокремили категорії посадовців, які є злочинцями: це судді, прокурори, омбудсмани, керівники місць позбавлення волі й керівники медичних закладів при ФСИН РФ. Ми виокремили 22 посадовців, які ігнорують стан здоров’я політв’язнів та не надають їм допомоги”, – розповіла менеджерка проєктів ZMINA Вікторія Нестеренко.

За її словами, на початку 2023 року через ненадання медичної допомоги в російських в’язницях померло двоє українських політв’язнів – Джеміль Гафаров та Констянтин Ширінг. Вони мали складні хронічні захворювання, в умовах СІЗО стан здоров’я поступово погіршувався, але адміністрація СІЗО постійно відмовляла в госпіталізації і забороняла передавати їм ліки. Посадові особи, які причетні до їхньої загибелі, не були притягнені за це до жодної відповідальності.

Нині в російській неволі перебуває 21 політв’язень із критичним станом здоров’я. Вони потребують негайного лікарського обстеження, кваліфікованої медичної допомоги, а в деяких випадках – оперативного втручання.

Правозахисниця наголосила, що ненадання меддопомоги людям у місцях позбавлення волі може прирівнюватися до тортур. Крім цього, в’язні перебувають у жахливих умовах утримання, через що хронічні хвороби загострюються.

“Російська влада не тільки не карає службовців та силовиків, які свідомо не надають медичної допомоги хворим політв’язням, вона також робить усе для того, щоб приховати злочини цих людей. Безкарність і бездіяльність сприяють новим і новим злочинам”, – зазначила дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

Дослідниця озвучила прізвища кількох людей, які, зокрема, причетні до загибелі в неволі політв’язнів:

1. Павленко Павло Володимирович, начальник “Федеральної казенної установи охорони здоров’я “Медико-санітарна частина № 91” Федеральної служби виконання покарань (місто Сімферополь)”. Правозахисники мають докази його бездіяльності в справі Джеміля Гафарова.

2. Бернгардт Наталія Іванівна, майорка внутрішньої служби в РФ. Причетна до ненадання медичної допомоги кримському політв’язню Володимиру Дудці, коли він перебував під слідством у СІЗО міста Сімферополя.

3. Бережной Cергій Володимирович, начальник СІЗО-1 у Сімферополі. Постраждалими від неналежних умов тримання в СІЗО-1 можуть вважатися Джеміль Гафаров, Олег Приходько, Галина Довгопола, Ірина Данилович, Амет Сулейманов та інші кримські політв’язні.

Правозахисники передадуть інформацію та докази щодо всіх злочинців до державних органів для відкриття кримінальних проваджень, а також накладання санкцій. Крім того, цей список передадуть представникам країн ЄС та США для занесення цих осіб до санкційних списків на міжнародному рівні.

“Ми звертаємося до представників влади України зробити все можливе, щоб ці злочинці були внесені до міжнародних санкційних переліків і не змогли сховатися від покарання”, – закликала Ірина Сєдова.

Liked the article?
Help us be even more cool!