ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Правозахисники "Кримської ідеї" заявили про припинення своєї діяльності у Facebook

13.06.2023, 11:17
Фото – Facebook-сторінка Qırım Gayesi / Кримська ідея
Фото – Facebook-сторінка Qırım Gayesi / Кримська ідея

Кримська правозахисна організація Qırım Gayesi ("Кримська ідея") повідомила про припинення своєї діяльності у Facebook через переслідування російськими окупантами правозахисника Абдурешита Джеппарова.

"З жалем повідомляємо, що це остання публікація на нашій сторінці. Раніше ми заявляли, що правозахисника Абдурешита Джеппарова звинувачують в адмініструванні цієї сторінки, хоча він не має до її діяльності жодного стосунку. Наш колектив став перед складним вибором: продовжити розповідати правду про репресії та порушення прав людини в Криму, але завдати значного ризику правозахиснику Абдурешиту Джеппарову або зробити все від нас залежне, щоб відвести цю загрозу", – йдеться в дописі.

Згідно з повідомленням, 13 червня, напередодні судового процесу проти Джеппарова, їхня сторінка у Facebook буде повністю видалена, щоб "не слугувати зручним інструментом для його переслідування".

Нагадаємо, 24 травня 2023 року в окупованому Криму Центр з протидії екстремізму РФ склав на кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова ще два адміністративні протоколи – про "дискредитацію використання Збройних сил Російської Федерації" (за частиною першою статті 20.3.3 КпАП РФ) та "зловживання свободою масовою інформацією" (за частиною дев'ятою статті 5 КпАП РФ).

Джеппаров, за версією оперативника ЦПЕ та лейтенанта поліції Романа Філатова, який склав протоколи, адміністрував у соціальній мережі "Facebook" сторінку громадського руху "Qirim Gayesi" ("Кримська ідея") і поширив "свідомо недостовірну суспільно значущу інформацію під виглядом достовірних повідомлень". Крім цього, кримськотатарський правозахисник, на думку оперативника, "висловив свою незгоду з діями Збройних сил Російської Федерації щодо проведення спеціальної військової операції на території України".

У публікаціях йдеться про події у Феодосії у квітні 2023 року та переміщення громадян України до Криму, зокрема й про дітей.

Повістку до суду Абдурешиту Джеппарову вручили після того, як він відбув 12 діб адмінарешту за попередньою адміністративною справою. 13 червня та 14 липня 2023 року Київський районний суд Сімферополя розгляне нові адміністративні протоколи.

За інформацією проєкту Радо Свобода "Крим.Реалії", 16 березня 2023 року російські силовики вже проводили обшук у будинку правозахисника. До Джеппарова тоді не допустили адвокатів. Після обшуку російські силовики відвезли чоловіка до райвідділу поліції. Пізніше Білогірський районний суд, підконтрольний Росії, заарештував його на 15 діб за звинуваченням у "пропаганді нацистської атрибутики чи символіки" в соцмережах. МЗС України й Представництво Президента України в АР Крим закликали звільнити Абдурешита Джеппарова. 31 березня він вийшов на свободу після 15 діб адміністративного арешту.

26 квітня 2023 року окупаційний Білогірський райсуд у Криму заарештував кримськотатарського правозахисника Абдурешита Джеппарова на 12 діб за "непокору поліції". Днем раніше, 25 квітня, у помешканні правозахисника окупанти провели обшук.

Liked the article?
Help us be even more cool!