ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Працівники консульства Саудівської Аравії розповіли про дивні події в день зникнення Хашкаджі

08.07.2020, 18:30
Фото – AP / Радіо Свобода
Фото – AP / Радіо Свобода

Співробітники консульства Саудовської Аравії в Стамбулі розповіли про дивні речі, що відбувалися в резиденції в день зникнення журналіста Джамаля Хашкаджі у 2018 році.

Свої свідчення працівники консульства надали 3 липня в Стамбулі під час судового розгляду справи про вбивство журналіста, повідомляє CNN.

Так, прибиральницю, двох водіїв та технічного працівника не пустили в приміщення консульства, деяким сказали не приходити на роботу 2 жовтня. Технічному працівнику Зекі Деміру повідомили, що в резиденції генконсула Мохамеда аль-Отабі робитиметься ремонт, його попросили прийти пізніше, ніж зазвичай.

“Там було п'ять чи шість осіб. Вони не дали мені пройти через три вхідних двері. Вони попросили мене запалити вогонь в тандурі. Там була атмосфера паніки, – розповів Зекі Демір. – Я запалив тандур, а вони розмовляли між собою. Я пожартував, що якщо ви впадете в тандур, то перетворитеся на кебаб. Потім я пішов геть”.

Адвокати 20 саудівських відповідачів зазначили, що не можуть зв'язатися зі своїми клієнтами. Серед підозрюваних Ахмед Аль-Асири, колишній керівник саудівської розвідки, та Сауд аль-Катані, ексрадник саудівського принца. Обом висунуто звинувачення в “організації умисного жорстокого вбивства з жахливим наміром”.  

На судовому слуханні були присутні наречена Хашкаджі, особлива доповідачка ООН Аньєс Каламар, представники “Репортерів без кордонів” та Європейської федерації журналістів.

Як повідомляв ІМІ, 3 липня в Туреччині розпочався судовий розгляд обвинувачення щодо 20 посадовців Саудівської Аравії у вбивстві журналіста Джамаля Хашкаджі.

Саудівський журналіст, оглядач Washington Post Джамаль Хашкаджі зник у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня 2018 року. 

Офіційний Ер-Ріяд визнав, що його вбито, але заперечував зв’язок цього злочину з принцом-наступником. 

Туреччина передала пов’язані з убивством Хашкаджі аудіозаписи Саудівській Аравії, США, Канаді, Німеччині, Франції та Великій Британії.

23 грудня 2019 року кримінальний суд в Ер-Ріяді з 11 осіб, які проходили в справі вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашкаджі, засудив п’ятьох до смертної кари. Ще трьом було присуджено тривалі терміни ув’язнення. Із трьох осіб обвинувачення були зняті.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!