ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Порошенко виграв апеляцію в Шарія, якого назвав "неукраїнським журналістом"

30.10.2020, 12:00
Фото – pravda.com.ua
Фото – pravda.com.ua

Київський апеляційний суд скасував рішення Печерського райсуду Києва, який зобов’язував колишнього Президента України Петра Порошенка публічно спростувати слова про те, що Анатолій Шарій “не український журналіст” і що “він працює на Росію”.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на Київський апеляційний суд.

28 жовтня розгляд справи завершено за відсутності учасників справи.

Ухвалено постанову в цивільній апеляційній справі: “скасовано судове рішення повністю або частково й ухвалено у відповідній частині нове рішення”.

У пресслужбі Київського апеляційного суду виданню уточнили, що апеляційну скаргу Порошенка задоволено, рішення Печерського райсуду Києва скасовано, Шарію відмовлено в позові про захист честі, гідності та ділової репутації. 

Предметом спору були слова Петра Порошенка, сказані під час робочої поїздки до Рівного в січні 2019 року.

Нагадаємо, 13 травня 2020 року Печерський суд Києва задовольнив позов Анатолія Шарія до колишнього президента Петра Порошенка про захист честі, гідності та ділової репутації.

10 січня 2019 року Порошенко, бувши президентом, мав робочу поїздку до Рівненської області. Коли його запитали: “Чому в Україні переслідуються українські журналісти, у тому числі відеоблогер Шарій?”, Порошенко відповів: “Аж ніяк. Бо Шарій не український журналіст… Тому що він працює на Росію. І вам не раджу це питати”.

Суд дійшов висновку, що Порошенко стверджував факт, а не давав оціночні судження, тоді як Шарій працював в ОБОЗ.ua, мав акредитацію до Верховної Ради як кореспондент From-UA і “Обозревателя”, а тепер має сайт Sharij.net і ютуб-канал.

Печерський суд не побачив доказів, що Шарій працює в інтересах Росії чи є російським журналістом. Він визнав недостовірною і такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію Шарія, заяву Порошенка про “неукраїнського журналіста” і його роботу “на Росію”.

Оскільки Порошенко вже не президент і не може спростувати інформацію в той спосіб, у який поширив, суддя Олеся Батрин ухвалила, що він має не пізніше ніж через місяць із дня набрання судовим рішенням чинності розмістити спростування в “Урядовому кур’єрі”, а також сплатити 1 536 грн 80 коп. судового збору.

Liked the article?
Help us be even more cool!