ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Понад 500 скарг про порушення мовного закону отримав уповноважений із 16 липня

26.07.2022, 14:00

Секретаріат уповноваженого із захисту державної мови із 16 до 25 липня включно, протягом перших 10 днів дії нових вимог Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, отримав 502 повідомлення про порушення мовного законодавства.

Про це повідомляється на сайті уповноваженого.

Так, 59% звернень стосуються інтернет-представництва суб’єктів, що обслуговують споживачів; 20% –  інтернет-представництва суб’єктів, що не обслуговують споживачів; 9% – безпосереднє обслуговування споживачів; 7% – діяльність посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування; 5% – інше.

79% стосуються порушень частини шостої статті 27 закону, яка набрала чинності 16 липня 2022 року і яка регламентує застосування державної мови інтернет-представництвами.

Нагадаємо, із 16 липня 2022 року всі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, ютуб, вайбер, телеграм-канали, мобільні застосунки тощо), які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати версію українською мовою. Ця версія не може мати менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії, та має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

Українськомовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію і має своє представництво в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, щоб користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності цього суб’єкта.

Як повідомляв ІМІ, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що із 16 липня за порушення мовного законодавства почнуть штрафувати, але це не стосується російської мови в побуті.

Liked the article?
Help us be even more cool!