ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Із 16 липня за порушення мовного закону почнуть штрафувати, але це не стосується побуту – Кремінь

06.07.2022, 13:32
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua
Фото – Катерина Хорощак / life.pravda.com.ua

Із 16 липня за порушення мовного законодавства почнуть штрафувати, але це не стосується російської мови в побуті. Про це в ефірі 24 каналу заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, попри війну багато посадовців та політиків досі не хочуть переходити на українську мову. Із 16 липня в Україні почнуть діяти дві частини окремої статті мовного закону, згідно з якими тепер за порушення мовного законодавства накладатимуть штрафи.

Водночас Кремінь додав, що це не стосується російської мови в побуті. Це стосується лише мови офіційного спілкування, публічних заходів тощо, зокрема інформування очільниками держустанов про подій на фронті чи ситуацію в регіонах.

“Тоді це 100% має бути державна мова. Але досі є міські голови чи керівники ОВА, які продовжують інформувати про обстріли, наслідки ударів та інші події російською мовою”, – сказав Кремінь.

Мовний омбудсмен наголосив, що із 16 липня, відповідно до набуття змін про адміністративні правопорушення, вони матимуть право накладати штрафи щодо порушення мовного законодавства на всіх – чи це директор школи, чи посадовець, чи журналіст, чи представник сфери обслуговування.

“Місцева влада повинна бути активнішою і дієвою, і ті зауваження, які надходять з боку українців, повинні бути виконані. Бо такий закон і вимога часу, особливо воєнного стану”, – відповів він.

Накладати штрафи на порушників мають право уповноважений із захисту держави та три його заступники.

Кремінь зазначив, що із 16 липня вже накладатимуть штрафи, це не буде просто попередження.

Водночас місцева влада отримуватиме кошти за ці штрафи до своїх місцевих бюджетів.

“Процедура проста – факт фіксується, складається і так само, як сплачуються штрафи, наприклад за порушення на дорогах, так само накладається штраф за мовні порушення. Він може бути оскаржений у суді”, – розповів Кремінь.

За його словами, протокол вручатимуть безпосередньо порушнику, де буде зазначене місце, де і як він може сплатити штраф.

Для того щоб накласти штраф про те, що людина порушила мовний закон, має бути реальний доказ. “В такому випадку варто покликати адміністратора установи чи навіть поліцію, які б зафіксували порушення”, – підсумував він.

Liked the article?
Help us be even more cool!