ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Польські поліцейські на кордоні затримували знімальну групу УП та частково видалили матеріал

Польські правоохоронці затримали біля польсько-білоруського кордону Михайла Ткача разом з оператором, коли журналіст знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю. Відзняті матеріали поляки частково видалили.

Про це пише "Українська правда".

У редакції наголосили: обурені тим, що ситуацію вдалося вирішити лише після розголосу та втручання Посольства України в Польщі. УП подякувала послу та консулу за швидку реакцію та небайдужість.

"Біля кордону Польщі з Білоруссю до нас під’їхали польські поліцейські і показали значок. Ми показали наші документи і посвідчення журналістські. Вони почали хапати наші камери, обшукувати… Далі нас привезли в комендатуру. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, повикидали наші речі на капот, забрали всі картки пам’яті з камер, забрали всі телефони, документи", – повідомив журналіст.

За словами Ткача, на допиті в комендатурі він повідомив, що є журналістом і разом з командою знімає, як Польща торгує з Росією через Білорусь і як Польща торгує з Білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з Росії і Білорусі до Польщі.

"Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене запитувати, хто ще про це знає, чи знають про це українські можновладці, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою", – розповів журналіст.

Як ідеться в заяві редакції, Ткача та оператора утримували в комендатурі щонайменше чотири години й лише потім відпустили, після дозволу "зверху". Увесь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв'язатися.

У польській комендатурі українських журналістів допитували не лише поліцейські, а й представники спецслужби.

"Після того як журналістам повернули картки пам’яті, стало відомо, що деякі відзняті матеріали були видалені. Також під час обшуку поліцейські пошкодили підзарядку для акумуляторів та спілкувалися виключно польською мовою. У самій комендатурі представники спецслужби розмовляли з українцями англійською", – пояснили в редакції.

Крім того, медійників розпитували чи розповідатимуть вони публічно, що їх затримували.

Наразі журналісти УП спілкуються з адвокатами.

За словами Ткача, тоді, як польські фермери блокують українсько-польський кордон, команда УП вирішила перевірити, що відбувається на польсько-білоруському.

Обшук знімальної групи УП. Фото УП
Техніка знімальної групи УП. Фото УП
Liked the article?
Help us be even more cool!