ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Поліція технічно готова стежити за людьми, якщо їй нададуть таке право, – Аваков

30.03.2020, 11:31
Фото – Олександр Чекменьов / Бабель
Фото – Олександр Чекменьов / Бабель

Правоохоронці технічно готові відстежувати переміщення людей у зв’язку з поширенням коронавірусу, якщо в разі запровадження надзвичайного стану їм нададуть право порушувати приватність людини. Про це в інтерв’ю "Бабелю" повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Так, на запитання: "Нещодавно ви говорили, що відслідковувати переміщення людей, щоб дотримати карантин, не можна. У разі надзвичайного стану готові це робити?" – Аваков відповів:

"Ні. Але якщо в разі надзвичайного стану правоохоронцям нададуть право порушувати приватність людини таким чином, то технічно ми до цього готові".

За його словами, якщо запровадять надзвичайний стан, він обмежує конституційне право на свободу переміщення. "Після цього повинні будуть визначити розмір штрафів, що будуть співвідноситися зі статтями кримінального кодексу", – сказав міністр.

Водночас Аваков зазначив, що надзвичайний стан в Україні можливий, але наразі "ми не потребуємо надзвичайного стану". 

"Вистачає інструментів надзвичайної ситуації. Суспільство переважно реагує адекватно і буде реагувати ще адекватніше, коли цифри статистики, на жаль, стануть сумнішими", – сказав Аваков.

Як повідомляв ІМІ, 24 березня заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що Національна поліція почала отримувати в автоматизованому порядку від Державної прикордонної служби дані щодо українців, які підписали особисті зобов’язання про 14-денний карантин. 

Він не відкидає, що державі доведеться звернутися до мобільних операторів і здійснювати контроль за умовами карантину через моніторинг мобільних мереж. За його словами, правоохоронці можуть почати контроль самоізоляції українців, оскільки є такі, що підписали зобов'язання про добровільний карантин, проте намагаються його порушити.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!