ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Подоляк не бачить підстав закривати телемарафон "Єдині новини"

Фото – liveam.tv
Фото – liveam.tv

Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк не бачить підстав для закриття телевізійного марафону “Єдині новини”. Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, причиною створення телемарафону було повномасштабне вторгнення Росії, яке не припинилося, тому немає підстав для його припинення.

“Я поки що не бачу підстав, щоб ми мали завершувати саме марафон як один з інструментів. Ще раз підкреслюю: в нас в Україні сьогодні є можливість отримувати плюралістичну точку зору на ті чи інші події, обговорювати. Багато є можливостей, багато є майданчиків, інструментів. У вас (Радіо Свобода. – Ред.) також можна проводити будь-які дискусії. Ви отримуєте велику кількість глядачів, слухачів які будуть достатньо зацікавлені в тому, щоб отримати ваші експертні позиції. І це ж говорить про те, що ландшафт не монополізований”, – сказав Подоляк.

У звіті Єврокомісії щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до ЄС наголошується на необхідності відновити незалежний медіаландшафт. У звіті вказано, що навесні 2022 року влада запустила телемарафон “Єдині новини” і відключила з цифрового ефірного мовлення три опозиційні телеканали.
“Наступного року Україна має… розробити дорожню карту для підтримки відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного післявоєнного медіаландшафту”, – зазначається в документі.
Подоляк сказав, що таку дорожню карту влада “буде обговорювати, це входить у перелік наступних кроків, які Україна має проходити”.

За даними опитування КМІС, за період із травня 2022 до жовтня 2023 року простежується зниження довіри до телемарафону “Єдині новини”. Соціологи зауважили, що хоча телемарафон зберігає позитивний баланс довіри-недовіри, але водночас із 69% до 48% стало менше тих, хто йому довіряє (і натомість із 12% до 39% стало більше тих, хто йому не довіряє).
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати опитування, зауважив, що “нинішня динаміка показує запит громадськості на переосмислення функціонування телемарафону”.

Як повідомляв ІМІ, у вересні 2023 року Михайло Подоляк на медійному форумі “Редколегія. Саміт” заявив, що телемарафон “Єдині новини” переформатують.

Liked the article?
Help us be even more cool!