ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Платформа "Свій дім" розповіла історії мешканок зруйнованого села на Чернігівщині

Платформа “Свій дім” опублікувала документальний спецпроєкт “Новоселівка. Історія втрачених домівок під час оборони Чернігова”. Це серія із семи відеоісторій про мешканців села, які втратили житло внаслідок повномасштабного російського вторгнення, але залишилися на рідній землі. Про це повідомляється в пресрелізі проєкту.

Автори зазначають, що під час активних бойових дій у Новоселівці 152 будинки були зруйновані, 174 – пошкоджені. Загинули мирні жителі, а вулиці перетворилися на руїни. 

Проєкт фокусується на жіночих голосах: Гаяне, Ольга, Олена, Ніна, Наталія, Надія та Лариса – жительки села, які розповідають про втрати, евакуацію, повернення та віру, що колись у них з'явиться новий дім. Нині більшість із них мешкає в тимчасовому модульному містечку.

“У мій будинок влучив “Град”. Навіть банки скляні в домі злитками лежали. Ночували в сараях, а вдень сходилися під липами, чекали гуманітарку. Такий був робочий день на старості літ”, – розповідає Надія Склярова. 

Тепер вона живе в модульному будиночку.

“Щойно його встановили, з'явилося бажання жити. Город трохи маю, розсаду посадила – перці, помідори, квіти”, – додає жінка.

Колаж платформи Свій дім

Авторське знімання, фотофіксація, родинні архіви – усе це дало змогу команді журналістів, режисерів та дизайнерів реконструювати події перших тижнів війни й показати на прикладі одного села, яких масштабів набуває російський терор.

“Цей спецпроєкт продовжує роботу, яку ми ведемо від дня заснування платформи “Свій дім” – збираємо свідчення, фіксуємо докази, зберігаємо пам’ять. Це історії жінок з одного зі зруйнованих росією українських сіл. Знищені будинки, імена й голоси тих, хто втратив усе, але залишається в Новоселівці. Ми віримо, що документування таких свідчень допоможе притягнути росію до відповідальності”, – каже редакторка платформи “Свій дім” Юлія Ступка.

Спецпроєкт супроводжується інтерактивною мапою – на ній позначено адреси, де до нападу були домівки героїнь. 

Усі відео також доступні на YouTube-каналі “Свій дім”.

Платформу “Свій дім” у листопаді 2022 року створила “Або – агенція медійного росту”, де збирає свідчення всіх, хто втратив житло. У червні 2023 року платформа запустила свій сайт. У серпні 2023 року платформа “Свій дім” зібрала гроші для літнього кемпу: поїхали вісім дітей-переселенців, домівки яких у різних містах знищила Росія.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!