ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Після інтерв’ю Зеленського ОДА у 22 областях України поширили однакові піар-матеріали

25.06.2021, 17:10
Фото: Сайт Президента України
Фото: Сайт Президента України

22 українські обласні державні адміністрації розмістили на своїх сайтах і поширили на сторінках у соцмережах однакові цитати з інтерв’ю президента Володимира Зеленського телеканалу 1+1.

Про це повідомляють регіональні представники ІМІ. 

У публікаціях ОДА рекламується президентська програма "Велике будівництво" та анонсується майбутня зустріч Зеленського з Президентом США Джо Байденом. На думку експертів ІМІ, публікації містять ознаки політичного піару, зокрема на це вказують компліментарні оціночні судження на користь президента, відсутність балансу та централізований характер розміщення матеріалів.

Матеріали із заголовками "Президент: "Велике будівництво" – реально крута програма, яка допомогла зберегти робочі місця під час пандемії", "На зустрічі з Президентом США Володимир Зеленський порушуватиме питання безпеки та економіки", "Президент: Мої конкуренти на виборах – погані дороги, війна та бідність" були розміщені 25 червня на сайтах 22 ОДА: Волинської, Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, ЗапорізькоїІвано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, ЧернівецькоїЧернігівської.

Не виявлено таких матеріалів на сайтах Львівської та Одеської ОДА.

Коментар юриста ІМІ Алі Сафарова: "Діяльність обласних адміністрацій регулюється Законом України "Про місцеві державні адміністрації". Закон передбачає, що до компетенції обласних адміністрацій належать питання забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, соціально-економічного розвитку відповідних територій, використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля та інші подібні питання. Висвітлення діяльності президента України не входить до компетенції обласних адміністрацій. Незважаючи на те що голів адміністрацій призначає президент, він не уповноважений напряму давати вказівки головам адміністрацій. Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та в спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Якщо посадова особа здійснює під час виконання своїх обов’язків щось зайве, це може бути кваліфіковане як перевищення передбачених законом повноважень, що може тягнути за собою відповідальність аж до кримінальної".

Liked the article?
Help us be even more cool!