Під час окупації нових міст Луганщини росіяни тримали трьох журналісток у катівнях "МДБ ЛНР"
![Під час окупації нових міст Луганщини росіяни тримали трьох журналісток у катівнях "МДБ ЛНР" Фото – pixabay.com](https://imi.org.ua/upload/news/2022/09/22/632c3274a6dfb-barbed-wire-g1a5460aaa-1920_700x350.jpg?v=1663850506)
Під час окупації нових територій Луганської області російські військові затримали трьох журналісток місцевих видань та тримали протягом кількох днів у приміщенні так званого "МДБ ЛНР".
Про це представниці ІМІ в приватній розмові розповіла одна із затриманих журналісток, ім'я якої ми не називаємо з міркувань безпеки.
Як розповіла журналістка, вона припинила свою роботу одразу після окупації міста, у лютому. Втім, це не вберегло її від затримання. Через кілька тижнів окупації росіяни відвезли її на допит у Луганськ, де протримали певний час, і лише згодом повернули до її міста.
За словами журналістки, окупанти розпитували її переважно про інших колег з її міста або з інших міст.
Друга журналістка теж із невеликого міста. Російські окупанти затримали її біля будинку у квітні й сказали прямувати за ними. Інші вилучили з її дому мобільні та техніку для роботи. Її відвезли до місцевого осередку "МДБ ЛНР", а згодом – до Луганська. Шість годин розпитували про її життя, роботу, зарплату, оточення. Після допиту вона опинилася в камері зі своєю колегою, третьою журналісткою, про затримання якої нині відомо.
Окупанти запропонували жінкам три варіанти: в'язниця, депортація, колаборантство.
З острахом жінки погодилися на "співпрацю". Втім, щойно їх відпустили, вони змогли повідомити колегам на вільній території, що з ними сталося. За кілька місяців жінками вдалося втекти з окупованої території.
Двоє з трьох журналісток продовжують працювати в медіа. Про третю є інформація, що поки вона не працює. Колеги не готові публічно зараз розповідати свої історії через сімейні обставини. Ці міста досі лишаються окупованими.
Help us be even more cool!