ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Переможцями конкурсу “Лови фейк” стали представники п’яти областей України

22.09.2020, 17:19

Представники п’яти областей України (Львівська, Полтавська, Запорізька, Херсонська та Київська) стали переможцями конкурсу Інституту масової інформації “Лови фейк”, який тривав із 22 серпня до 13 вересня.

Переможців обрало незалежне експертне журі, до складу якого ввійшли: заступниця директора Могилянської школи журналістики та головного редактора StopFake Вікторія Романюк; авторка та головна редакторка проєкту “По той бік новин” Альона Романюк; керівниця моніторингового відділу ІМІ, секретариня Незалежної медійної ради Олена Голуб; керівник юридичного відділу ІМІ Роман Головенко; медіаекспертка, координаторка регіональної мережі представників ІМІ Ірина Земляна

Загалом ІМІ отримав заявки на участь у конкурсі з 18 регіонів України. Із загального масиву заявок до участі було відібрано 67 фейків та їхніх спростувань, які відповідали умовам конкурсу. 

Як виявилося, фейки-“переможці” були опубліковані в чотирьох всеукраїнських онлайн-медіа (“Бомба news”, 112,  UNN, Puer), двох місцевих інтернет-ЗМІ (“WZ Львів”, “Херсон Daily”) та поширювалися в мережі “Фейсбук”. 

Конкурс  проводився в трьох номінаціях: “Виявлення фейків  у медіа”, “Виявлення фейкових зображень у медіа”, “Виявлення фейків у соцмережах”.

У кожній номінації було визначено по три переможці з гонорарним фондом: перше місце – 5000 грн, друге місце – 4000 грн та третє місце – 3000 грн.

Номінація І. Виявлення фейків у медіа:

  • Перше місце – Чисніков Антон (м. Київ) за виявлення фейку, який поширив Анатолій Шарій в ефірі програми “Шарій на 112”, про визнання Європарламентом нападу на автобус активістів “Патріоти за життя” на Харківщині терористичним актом.
  • Друге місце – Гладка Юлія Юріївна (м. Полтава) за виявлення фейку на ресурсі UNN щодо визнання неконституційним рішення про запровадження в Україні карантину, пов’язаного з коронавірусом.
  • Третє місце – Клименко Данило (м. Бердянськ, Запорізька область) за виявлення фейку на сайті Puer щодо сина експрезидента Порошенка та його служби на Донбасі.

Номінація ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа:

  • Перше місце посіла Пелих Оксана (м. Львів) за виявлення серії фейкових зображень, що ілюструють побиття хасидів в Умані на сайті “Бомба news”.
  • Друге місце – Захревич Юлія (м. Львів) за виявлення фейкового зображення масових протестів у Лондоні проти карантинних обмежень на ресурсі “WZ Львів”. Фото не має стосунку до пандемії та було зроблене у 2015 році.
  • Третє місце – Рожкован Олександра (м. Херсон) за виявлення фейкового зображення акції “На роботу на велосипеді” в Херсоні на сайті “Херсон Daily”. Оригінал цього фото розміщено в статті “Калининград присоединится к акции “На работу на велосипеде” за 2018 рік на сайті “Новый Калининград”.

Номінація ІІІ. Виявлення фейків у соцмережах:

  • Перше місце посіла Пелих Оксана (м. Львів) за виявлення фейку про виведення з обігу банкнот і заклик обміняти їх. Ця новина активно шерилася в соцмережах.
  • Друге місце – Святослав Шпачінський (м. Бердянськ, Запорізька область) за виявлення фейку щодо винних за Іловайську трагедію. 
  • Третє місце – Антон Павлушко (м. Німеччина) за виявлення фейку про порівняння цін на продукти в Україні та Білорусі.

Конкурс проводився завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. 

Мета конкурсу – виявлення фейків (неправдивих повідомлень про факти), неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!