ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ оголошує конкурс “Лови фейк!”

22.08.2020, 15:17

Інститут масової інформації оголошує конкурс “Лови фейк!”. Мета конкурсу – виявлення фейків (неправдивих повідомлень про факти), неправдивих заяв політиків та підвищення медіаграмотності населення.

Конкурс  проводиться в трьох номінаціях:

І. Виявлення фейків у медіа

Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для онлайн-видань, посилання на відео (на ютубі, сайті телеканалу) для телебачення. У разі надсилання відео потрібно чітко вказати хронометраж неправдивої інформації (з якої до якої хвилини). Разом з фейком потрібно надіслати його спростування. Таке спростування має містити гіперпосилання на відповідні джерела, коментарі фахових експертів, дані з відкритих джерел тощо.

ІІ. Виявлення фейкових зображень у медіа

Для участі можуть бути подані фейки у вигляді гіперпосилання та скріншоту для інтернет-видань і посилання на відео (з чітким зазначенням хронометражу фейку) для телебачення. Разом з фейком потрібно надіслати його спростування, що має базуватися на доказах (оригінал фотографії, відео, інші дані, які доводитимуть, що зображення фейкове).

ІІІ. Виявлення фейків у соцмережах

Для участі потрібно надіслати скріншот та гіперлінк на неправдиве повідомлення в соціальних мережах Fаcebook, Twitter чи Instagram, що мало понад 100 лайків (репостів), містило неправдиву інформацію і не було спростованим на момент надсилання матеріалу до участі в конкурсі. Разом з таким повідомленням потрібно надати чітке та детальне спростування вказаного фейку. Таке спростування має бути підтверджене фактами, гіперпосиланнями на відповідні джерела, коментарями фахових експертів, даними з відкритих джерел тощо.

Подавати матеріали на конкурс можуть особи, старші за 10 років, ОКРІМ ОСІБ, які професійно займаються журналістською діяльністю, та не більш ніж три матеріали від однієї особи в кожній номінації.

До конкурсу приймаються матеріали загальноукраїнських і місцевих медіа та матеріали із соцмереж, які були опубліковані в період з 1 липня до 5 вересня 2020 року включно. Під медіа маються на увазі українські засоби масової інформації (крім радіо та друкованих медіа).

У кожній номінації буде визначено по три переможці з гонорарним фондом:

  • 1 місце – 5000 грн
  • 2 місце – 4000 грн
  • 3 місце – 3000 грн

Для подання матеріалів на конкурс потрібно заповнити ЕЛЕКТРОННУ ФОРМУ до 13 вересня 2020 року 23:59 включно. 

Конкурс проводиться завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID "Медійна програма в Україні", який виконується міжнародною організацією Internews. 

Експерти ІМІ підготували поради, ЯК  ВИЗНАЧИТИ ТА ЗЛОВИТИ ФЕЙК.

Liked the article?
Help us be even more cool!