ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

П’ятеро журналістів відмовилися від нагороди НСНЖУ

19.12.2019, 16:34
Фото – pero.media
Фото – pero.media

П’ятеро журналістів відмовилися від нагороди Національної спілки незалежних журналістів, повідомляє “Детектор медіа”.

Зокрема, відмовилися від відзнаки спілки: Валерія Єгошина ("Схеми. Корупція в деталях"), Мар'яна П'єцух ("Українська правда"), Вікторія Рощина (Громадське телебачення), Данило Мокрик ("Наші гроші" з Денисом Бігусом") та Жанна Безп'ятчук (BBC News Україна). 

НСНЖУ анонсувала, що 19 грудня в Укрінформі відбудеться нагородження "знаками народної пошани". Організаторами події були  ВТО "Орден" за підтримки Асоціації народних депутатів України, ГО "Жіночій рух "За вільну Україну" та власне НСНЖУ.

Данило Мокрик 18 грудня на своїй сторінці у фейсбуці написав, що відмовляється від цієї нагороди: "Організатором цього діла є така собі "Національна спілка незалежних журналістів України" (не плутати з НСЖУ). Це – реінкарнація ВГО "Журналісти проти корупції". Ці організації продають журналістські посвідчення за "членські внески" (1,2 тис. грн на рік). Крім того, є ще репутаційні запитання до голови цього всього НСНЖУ, Сергія Кота. З ним пов'язана мутна історія з фінансовими пірамідами. Але це вже – трохи інша опера. Важлива для мене в контексті нагороди опера – торгівля журналістськими посвідченнями. Я, як журналіст, не можу приймати професійну нагороду від тих, хто готовий визнати статус журналіста за будь-ким, хто заплатить 1 200 грн".

У коментарі "Детектору медіа" Мокрик сказав, що спершу йому зателефонував заступник голови НСНЖУ Олег Валуйсков, який повідомив про нагороди. "Почав дивитися, що то таке є. Спочатку в реєстрах почав дивитися, що за люди. Потім почав їх шукати і побачив, що це люди з тривалою і не дуже хорошою історією. Коли я зайшов прямо на сайт Національної спілки незалежних журналістів, то побачив, що вони просто торгують – за 1200 гривень – журналістськими посвідченнями. Як виявилося, організація раніше називалася "Журналісти проти корупції", яка через це вже попадала в поле зору Комісії журналістської етики, яка ще у 2017 році робила заяву, що це не неприпустимо тощо", – розповів журналіст.

Окрім цього, Олег Валуйсков пояснив йому, що п’ятьох журналістів обрали серед фіналістів X національного конкурсу професійної журналістики "Честі професії". Мар'яна П'єцух також повідомила виданню, що їй зателефонував заступник голови НСНЖУ та запросив на цю подію. Проте вона свідомо не пішла, бо двоє з номінантів сумнівалися через те, що організатором події виступала НСНЖУ. Мокрик уточнив, що всі номінанти між собою обговорили це питання та вирішили не брати участі в цій події.

За поданням НСНЖУ журналістів мали нагородити громадською відзнакою "За професійну працю" (для журналістів та працівників ЗМІ). Натомість виконавча директорка ВТО "Орден" Анна Михайлова уточнила виданню, що "за професійну працю" відзначають лише вчителів, а журналістів – "за професійність". За її словами, в Укрінформі 19 грудня вручили 16 відзнак, серед них відзнаки "за професійність" не було.

На питання, як НСНЖУ пов’язана із ВТО "Орден", вона пояснила: "ВТО "Орден" – це виробниче творче об’єднання, яке виробляє відзнаки – метал, залізо. Що стосується Спілки незалежних журналістів, як і будь-якої спілки, вони можуть і мають право за своїм поданням нагородити відзнаками. Вони за них відповідають, вони відповідають за тих осіб, котрих вони представляють до нагородження, за їхню професійність, моральні якості і за те, що вони роблять".

Як повідомляв ІМІ, 21 грудня 2017 року Комісія журналістської етики рекомендувала вступникам до таких громадських організацій, як, зокрема, ВГО “Журналісти проти корупції”, насамперед поцікавитись і перевірити, чи ці організації зареєстровані в установленому законом порядку, чи мають вони право видавати посвідчення, які саме посвідчення, для уникнення потенційних порушень прав журналістів та введення в оману щодо свого статусу та обсягу правових гарантій.

22 листопада 2017 року видання Zaxid.net опублікувало матеріал про те, що в Україні громадська організація "Журналісти без корупції" за вступ до своїх лав та сплату членського внеску пропонує всім охочим журналістське посвідчення та "імунітет журналіста". Її засновниками є засуджені за шахрайство Сергій Кот та Світлана Яценко.

Liked the article?
Help us be even more cool!