ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

П’ять східноєвропейських медіарегуляторів спільно боротимуться з дезінформацією

Фото – Нацрада
Фото – Нацрада

Медіарегулятори Латвії, Литви, Польщі, Румунії та України підписали у Варшаві Декларацію про співпрацю і взаємну підтримку в боротьбі з дезінформацією. У такий спосіб вони скріпили свої наміри разом докладати зусиль, щоб протидіяти впливу пропаганди, найперше російської, у суспільствах цих країн.

Про це повідомила пресслужба Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

"Ця подія є чітким виявом спільної відповідальності і рішучості країн Східної Європи боротися з викликами, які ставлять перед нами дезінформація та російська пропаганда, – зауважила після підписання документа голова Національної ради Ольга Герасим’юк. – Історія ще раз доводить, як пропаганда, побудована на викривленні реальності, може впливати на суспільство і бути ключовим інструментом в руках тих, хто прагне контролювати думки громадян".

Голова Національної ради з питань мовлення Республіки Польща Мацей Свірський назвав підписання Декларації історичною подією. Він подякував Національній раді за підтримку ініціативи й докладені зусилля для її реалізації.

Як зазначають у Нацраді, війна Росії проти України значно змінила геополітичну ситуацію в Європі, а сучасні технології у сфері цифрової комунікації урізноманітнили способи доступу до інформації як у процесі створення контенту, так і в процесі його отримання. Вони були використані для необмеженого поширення неперевірених повідомлень, які створюють хибний образ світу, диференціюють та антагонізують соціальні групи і, як наслідок, породжують недовіру як до державних інституцій, так і до самого суспільства. Це створює загрозу інформаційній безпеці та суверенітету держав.

"Дезінформація постійно пристосовується до нового інструментарію, якщо закривають певний канал її поширення. І покласти край таким мімікруючим медіа має стати нашим спільним обов’язком. З огляду на це і є важливим створення такої єдиної платформи задля ефективного об’єднання зусиль і ресурсів", – сказала Ольга Герасим’юк.

Декларація передбачає, що сторони надаватимуть взаємну підтримку заходів у сфері діяльності з аналізу та стримування поширення багатовимірної дезінформації на національному, регіональному і міжнародному рівнях.

Країни мають намір ініціювати заходи для спільного навчання громадян з виявлення, реагування та запобігання дезінформації, а також налагоджувати співпрацю між європейськими й національними платформами фактчекінгу.

Підписанти також докладуть зусиль для розроблення єдиних механізмів регулювання медіа в країнах підписантів, які сприятимуть підготовці й реалізації спільних оцінок та позицій щодо протидії дезінформації.

Декларація набуває чинності з дня її підписання. Вона укладена на невизначений термін з можливістю відкликання в будь-який час із попереднім повідомленням усіх підписантів.

Liked the article?
Help us be even more cool!