ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

ООН заявила про неприпустимість розголошення в ЗМІ особистих даних жертв насильства

03.06.2020, 10:47
Фото – фейсбук Моніторингової місії ООН з прав людини
Фото – фейсбук Моніторингової місії ООН з прав людини

Моніторингова місія ООН з прав людини заявила про неприпустимість розголошення в ЗМІ особистих даних постраждалих від сексуального насильства. Про це повідомляється 2 червня на фейсбук-сторінці місії.

“Після випадку в Кагарлику, де було повідомлено про сексуальне насильство та катування щодо жінки та чоловіка, деякі ЗМІ опублікували ім'я, місце проживання та фотографію жертви. Вони також описали її характер та поведінку.

Ми наголошуємо, що, висвітлюючи випадки сексуального насильства, всі зацікавлені сторони, включно зі ЗМІ, повинні ставити інтереси жертви на перший план. Це означає запобігати повторній травматизації та стигматизації жертви, уникати відтворення ґендерних стереотипів, таких як звинувачення жертви, та публічно поширювати особисті дані особи лише з її інформованої згоди”, – йдеться в повідомленні.

Місія ООН зазначає, що, відповідно до Декларації основних принципів правосуддя щодо жертв злочинів та зловживання владою, до жертв слід ставитися зі співчуттям та повагою до їхньої гідності. 

“Публічне повідомлення про сексуальне насильство не має покладати додатковий тягар на жертву. Безтактний підхід до таких випадків впливає на добробут жертв та їхніх сімей, і може мати негативний вплив, стримуючи жертв від повідомлення про таке насильство в майбутньому”, – йдеться в повідомленні.

Як повідомляв ІМІ, наприінці травня в деяких ЗМІ оприлюднили фото й ім’я дівчини, у зґвалтуванні та побитті якої наразі підозрюють двох поліцейських Кагарлицького відділку поліції. За словами адвоката дівчини, дозволу на публікацію особистих даних потерпілої в медіа він не давав.

Комісія з журналістської етики (КЖЕ) висловила публічний осуд телеканалу "1+1" за сюжет від 26 травня "Резонансна справа", у якому оприлюднено без згоди особисті дані жінки, яку зґвалтували поліцейські в Кагарлику.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!