ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Окупанти найближчим часом етапують Єсипенка до колонії – дружина

24.08.2022, 11:51

Окупанти найближчим часом етапують до колонії журналіста Радіо Свобода та політв’язня Кремля Владислава Єсипенка.

Про це повідомила дружина журналіста Катерина Єсипенко 23 серпня на пресконференції в Києві, повідомляє Укрінформ.

За її словами, з початком широкомасштабної війни росії проти України умови, в яких ворог утримує українських політв’язнів у тимчасово окупованому Криму, погіршилися: арештантів “ущільнюють”, бо привозять усе нових заручників.

“Мій чоловік, журналіст Радіо Свобода Владислав Єсипенко, уже півтора року знаходиться за ґратами, півтора року знаходиться зачиненим в одній кімнаті – це досить важко… Владислав ще знаходиться в СІЗО№1 міста Сімферополя, де і був… його мають уже найближчим часом етапувати в колонію, на жаль, нам не відомо куди… Умови утримання погіршилися з початком повномасштабного збройного вторгнення, арештантів почали “ущільнювати”, тому що привозили нових заручників… Людей дуже багато”, – зазначила вона.

Катерина Єсипенко підкреслила, що Владислава підтримує дуже багато людей, він має сильний моральний дух і характер та ніколи не боявся говорити правду.

“Ми чудово знаємо, що арешт Владислава є незаконним... Сенс цього арешту був у тому, щоб змусити Владислава замовчати й налякати тих, хто поділяє його погляди”, – зазначила дружина політв’язня.

Як повідомляв ІМІ, 18 серпня підконтрольний росії Верховний суд Криму пом'якшив вирок Владиславу Єсипенку із шести до п'яти років колонії загального режиму. Захист журналіста має намір оскаржити цей вирок у касації і за пів року просити про умовно-дострокове звільнення Єсипенка. Також Єсипенко повинен буде сплатити штраф у розмірі 110 тис. російських рублів.

16 лютого підконтрольний росії Сімферопольський районний суд засудив фрилансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка до шести років у колонії загального режиму в справі про незаконне зберігання і перевезення вибухового пристрою.

Владислав Єсипенко під час виступу з останнім словом у суді 15 лютого заявив, що вважає справу політичною.

Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту “інкримінували” збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Владислав Єсипенко заявляв, що слідчі ФСБ рф застосовували до нього тортури, щоб домогтися визнання провини.

Liked the article?
Help us be even more cool!