ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оксана Романюк: Українці стали менше дивитися телебачення та більше читати Telegram-канали

11.01.2023, 16:21
Оксана Романюк 2 грудня на медійній конференції "Східне партнерство ЄС" у Празі. Фото – Сергій Стеценко / Радіо Свобода
Оксана Романюк 2 грудня на медійній конференції "Східне партнерство ЄС" у Празі. Фото – Сергій Стеценко / Радіо Свобода

В Україні спостерігається тенденція до падіння уваги до телебачення. Натомість українці стали більше користуватися Telegram-каналами, щоб отримувати оперативні новини. 

Про це сказала виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк в інтерв’ю “Главкому”.

Медіаекспертка пригадала дослідження “Інтерньюз-USAID”, яке засвідчило значне падіння кількості телеглядачів у 2022 році: лише 35% громадян України споживають новини переважно з телебачення. У 2021 році ця цифра була на рівні 46–47%, а ще раніше – понад 50%.

Оксана Романюк зазначила, що тенденція щодо падіння уваги до телебачення спостерігається загалом у всьому світі, крім Росії. За її словами, наразі українці значно частіше використовують Telegram для отримання інформації.

“У нас вона посилилася через те, що в громадян було бажання отримувати оперативну інформацію, і вони почали її отримувати з Telegram-каналів, перегляди яких виросли ледь не удвічі”, – підкреслила медіаексперт.

Крім того, ще одним фактором падіння уваги до телевізора Оксана Романюк вважає Єдиний телемарафон.

“У нас суспільство все-таки мультикультурне, звикле до різних типів інформації, і цю потребу марафон усе ж не задовольняє. Здається, вже навіть деякі чиновники починають казати, що він дещо себе вичерпав. Але при цьому на марафон закладені гроші в бюджеті, а на Суспільне мовлення, яке досить якісно передає інформацію, виділено лише 30% від потреби”, – сказала вона.

Виконавча директорка ІМІ переконана, що така популярність Telegram-каналів становить дуже багато загроз для українського суспільства. На її думку, на найпопулярніших каналах є чимало маніпуляцій.

“Що і кого просуватимуть ці канали після війни? Я бачу зараз там джинсу Ахметова, різного роду політичну джинсу, неперевірену інформацію, інформацію, вкрадену зі звичайних ЗМІ. Із цими ресурсами ми ще будемо мати багато головного білю. Громадянам зараз насамперед потрібно задовольнити потребу в безпеці, і Telegram цю потребу задовольняє, бо показує, куди що летить, куди прилетіло, де чути якісь вибухи. І цим, на жаль, обумовлено те, що дуже широка аудиторія підсідає на цей гачок”, – застерігає українців Оксана Романюк.

Вона додала: “Впливати на це ми не можемо, Закон “Про медіа” жодним чином не стосується Telegram. Якщо Twitter та Facebook за всієї своєї проблемності розробили свої політики та вимоги до контенту, то тут ми маємо справу просто з якимось колодязем, куди все зливається”.

Як повідомляв ІМІ, виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вважає, що агресивна пропаганда Росії має стати предметом розгляду міжнародного трибуналу.

Liked the article?
Help us be even more cool!