ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Оголошено нову дату Радіодиктанту національної єдності

Фото – Суспільне
Фото – Суспільне

Радіодиктант національної єдності 2023 відбудеться 27 жовтня – у День української писемності та мови, який, згідно з указом президента, відтепер відзначатимуть саме цього дня. Досі цей день відзначали 9 листопада, повідомляє Суспільне.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим українськомовним флешмобом, який об’єднує українців та знавців української мови в усьому світі.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі закладів освіти, але щороку радіодиктант пишуть люди різного віку та найрізноманітніших професій.

Суспільне мовлення транслює диктант на всіх платформах: телебаченні, радіо та диджиталі. Слухати можна: на хвилях Українського радіо та Радіо Культура; наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу "Суспільне Культура"; YouTube-каналі Українського радіо та Facebook-сторінках Суспільного.

Хто цього року напише текст для радіодиктанту і хто читатиме його в прямому ефірі – стане відомо згодом. 

Минулого року текст радіодиктанту "Твій дім" написала Ірина Цілик, українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу. Читала диктант народна артистка Ада Роговцева.

Радіодиктант у 2022 році писали понад пів мільйона людей на шести континентах разом з ученими на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. На перевірку тексту радіодиктанту на Українське радіо загалом надійшло понад 30 тисяч електронних листів і майже 10 тисяч паперових. Редакція Українського радіо отримала листи з усіх куточків України, зокрема з тимчасово окупованих територій, а також з більш ніж двадцяти іноземних країн.

Liked the article?
Help us be even more cool!