ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Обвинувачений у дискредитації армії РФ адвокат Ладін оскаржує свій арешт

Фото – Facebook-сторінка Кримської солідарності
Фото – Facebook-сторінка Кримської солідарності

Російський адвокат, який захищає українських політв'язнів та військовополонених, Олексій Ладін заявив, що продовжує свою діяльність як адвокат. Крім того, він має намір оскаржувати арешт.

Про це він сказав в коментарі Суспільному Крим.

"Моїм захисником та колегою Емілем Курбедіновим касаційну скаргу було вже подано. Найближчим часом я надішлю доповнення. Суть у тому, що визнали мене винним в адміністративному порушенні щодо публікацій фотографій 2018 року. Щонайменше дивно, що з 2018 року ніхто не рухався, а зараз вони подумали, що я вчинив адміністративне порушення. Крім того, в ході розгляду були допущені як грубі процесуальні порушення, так і порушення матеріального права", – розповів Ладін.

Він також зазначив, що в кожному протоколі вимагав сповістити свого адвоката про затримання та реалізувати право на захист. Проте Олексію Ладіну не дали можливості звʼязатися з адвокатом та вилучили телефон.

"Проте до суду першої інстанції Київський районний суд чомусь написав, що матеріалами справи не підтверджується порушення права на захист Ладіна. Суд написав якесь дивне формулювання, що я сам адвокат. Я не бачив у конституції РФ, що для адвоката адвокат не потрібен", – наголосив правозахисник.

Також адвокат розповів про фотографії, через які його заарештували.

"Хочу пояснити, що фотографії, які визнали атрибутикою батальйону імені Номана Челебіджихана, – ця фотографія містила кримськотатарську тамгу та малий герб України з написом "Ми не терористи, ми не екстремісти". Фахівець, якого я б фахівцем не назвав, чомусь у своєму висновку визнала, що це атрибутика членів батальйону ім. Номана Челебіджихана. Тим не менш, Верховний суд у Криму РФ визнаючи цю організацію терористичною, прописав, що є атрибутикою цієї організації", – розповів Ладін Суспільному Крим.

Кримський правозахисник також повідомив про свою адвокатську діяльність.

"Щодо справ, які я пропустив, не рахуючи слідчих дій, мінімум мною було пропущено два судові засідання в Південному окружному військовому суді щодо українців Ярослава Жука та Павла Запорожця. Ці засідання було відкладено і вже призначено наступні дати. Ну і на наступних датах я, звичайно, буду присутнім", – підсумував Олексій Ладін.

Олексія Ладіна затримали 13 жовтня в Сімферополі й того ж дня провели обшук у його будинку в Севастополі. Після затримання в Київському районному суді відбулося засідання, де адвокату призначили 14 діб адміністративного арешту та штраф у розмірі 45 тисяч рублів.

27 жовтня 2023 року Ладін вийшов з-під адміністративного арешту. Ухвалою Київського районного суду він провів 14 діб адміністративного арешту в Сімферополі.

Адвоката звинуватили одразу у двох адміністративних правопорушеннях: ч. 1 ст. 20.3 КпАП ("Пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки") та ч. 1 ст. 20.3.3 КпАП ("Публічні дії, спрямовані на дискредитацію використання Збройних Сил Російської  Федерації").

Перший протокол адвокат отримав за дві публікації, розміщені на його сторінці влітку 2018 року. Це малюнки колишнього політв’язня Ісмаїла Рамазанова, якого на той момент захищав у суді Олексій Ладін.

Другий протокол склали на підставі репосту Олексія Ладіна в березні 2022 року. У документі зазначається, що адвокат опублікував допис у фейсбуці про те, що російська армія використовує під час бомбардування Харкова касетні боєприпаси.

Liked the article?
Help us be even more cool!