ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Незалежні ЗМІ Білорусі вийшли без фото на підтримку заарештованих фотокорів

17.09.2020, 13:00
Фото – gazetaby.com
Фото – gazetaby.com

Незалежні ЗМІ Білорусі вийшли 17 вересня без фотографій на знак солідарності з арештованими фотокореспондентами Олександром Васюковичем та Володимиром Грідіним, повідомляє "Салідарнасць".

На сторінках видань замість фото – сірі квадрати.

Фотокореспондентів TUT.BY Володимира Грідіна і “Новага часу” Олександра Васюковича заарештували на 11 діб за “участь у несанкціонованій акції”. Їх затримали в Мінську 13 вересня в кафе, де вони надсилали знімки до редакції після недільної акції. Спочатку журналістів звинуватили в тому, що вони мітингували біля паба на вулиці Романовська Слобода, але після перегляду відео в суді, де стало очевидно, що в закладі вони виконували роботу, в міліції “допрацювали” протоколи.

Суддя погодився з тим, що Грідін і Васюкович мітингували в іншому місці – біля станції метро “Пушкінська”, за дві години до затримання. Постанова суду – 11 діб арешту і Грідіну, і Васюковичу.

Як повідомляв ІМІ, 16 вересня Фрунзенський районний суд Мінська заарештував фотокореспондента Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода та порталу TUT.BY Володимира Грідіна на 11 діб за участь у несанкціонованій акції.

Такий самий термін арешту за аналогічним звинуваченням отримав ще один фотокореспондент – Олександр Васюкович.

13 вересня в Мінську відбулася чергова багатотисячна акція – Марш героїв – проти офіційних підсумків президентських виборів, на яких главою держави переобрано на шостий термін Олександра Лукашенка. Учасники протестів називають оголошені ЦВК результати голосування сфальсифікованими.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!