ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Невідомі розіслали ЗМІ фейкового листа від імені Львівського медуніверситету про вакцину Modernа

07.10.2021, 12:35
Фото – theolivepress.es
Фото – theolivepress.es

Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького заявив, що невідомі розіслали його імені деяким засобам масової інформації Львівщини фейкові листи, в яких ішлося про вигадані дослідження з вивчення вакцини Moderna та висновки, що в результаті були зроблені.

Про це йдеться в заяві університету, оприлюдненій 6 жовтня на його сайті.

В університеті заявляють, що стали об'єктом кіберзлочину.

“Офіційно заявляємо – жодних досліджень щодо Модерни чи інших офіційно зареєстрованих  вакцин проти COVID-19 наукові підрозділи університету не проводили, оскільки це не передбачено науково-дослідними планами нашого закладу. Відтак жодних псевдонаукових висновків ніхто не робив та звернень у Міністерство охорони здоров’я не подавав”, – йдеться в заяві.

Університет вважає поширення такого листа намаганням дискредитувати навчальний заклад “як осередок серйозних наукових розробок та досліджень, а також черговою провокацією, метою якої є збурити громаду та продовжувати розпалювати антивакцинаторські настрої”. 

Навчальний заклад вважає такі дії не лише провокативними, а й злочинними. З цього приводу керівництво університету вернеться із заявою до департаменту кіберполіції Національної поліції України та до СБУ.

Водночас, як повідомляє ZAXID.NET, 6 жовтня на їхню редакційну електронну пошту надійшов лист від імені Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького і за підписом ректора медуніверситету академіка Бориса Зіменковського. У листі йдеться, що фахівці університету нібито провели власні дослідження американської вакцини Moderna, яку серед інших використовують для щеплення від Covid-19, і виявили “серйозні побічні дії та відхилення в стані здоров'я громадян України аж до летальних випадків”.

Разом з тим, зауважує видання, в листі не вказується, в кого і які саме побічні ефекти були виявлені після вакцинації. Натомість стверджується, що з результатами своїх досліджень неодноразово зверталися до МОЗ та особисто до міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка й вимагали “зупинити примусову вакцинацію окремих категорій громадян”, а також додатково простежити за людьми, які, ймовірно, щепилися Moderna впродовж останніх пів року. У додатку до листа подано список 40 осіб, які нібито вакцинувалися Moderna, де вказано їхні особисті дані, місце проживання та дату вакцинації.

Як пише видання, сам лист містить логотип університету, але не має ані печатки вишу, ані особистого підпису ректора, якого вказано як автора звернення. Лист надіслано з адреси ([email protected]), що не належить медуніверситету, а деякі граматичні помилки в тексті можуть свідчити про переклад з російської мови. Джерелом статистики смертності від коронавірусу зазначено не МОЗ, а російськомовну версію українського ділового сайту “Минфин”.

Видання звернулося по коментар до ректора Львівського медуніверситету Бориса Зіменковського, який заявив, що в медуніверситеті не проводили ніяких досліджень Moderna чи інших вакцин проти COVID-19 і не розсилали жодних звернень у ЗМІ чи МОЗ.

Liked the article?
Help us be even more cool!