ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Невідомі намагалися зламати телеграм-акаунт журналістки-розслідувачки Олени Мудри

Фото – фейсбук Олени Мудри
Фото – фейсбук Олени Мудри

Журналістка-розслідувачка із Закарпаття Олена Мудра повідомила, що невідомі 27 вересня намагалися двічі отримати доступ до її телеграм-акаунту. Вона пов'язує це з професійною діяльністю.

Про це Мудра повідомила у себе на фейсбук-сторінці та уточнила деталі ІМІ.

“Те, що службові сповіщення від телеграму і повідомлення, надіслані через CloudOTP, сигналізують саме про спроби злому, підтвердили фахівці Лабораторії цифрової безпеки, яким я надала скріни того, як це відбувалось”, – написала вона. 

За її словами, з нею таке сталося вперше. 

“Але я вже не вірю в збіги і пов'язую це безпосередньо з професійною діяльністю, зокрема через висловлювання щодо дій носіїв владних повноважень. Також я відкрито підписую кожен свій текстовий матеріал. Загалом же від початку великої війни це третя спроба різних дій по відношенню до мене як до журналістки, що, враховуючи також жанр, у якому я працюю, дають підстави говорити про професійний тиск. Двічі в соцмережі викидали викривлену інформацію щодо моєї професійної діяльності та сім'ї. Зараз намагались отримати доступ до переписки в телеграмі”, – написала Мудра. 

Також вона зазначила, що публічність та розголос про це є єдиним її захистом.

Крім того, вона повідомила, що досудове розслідування у відкритому в березні кримінальному провадженні з ознаками правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 171 ККУ (переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків або за критику), триває. За словами Олени, її допитували один раз, одразу після внесення відомостей за її заявою до ЄРДР.

У коментарі ІМІ Олена Мудра уточнила, що невідомим не вдалось отримати доступ до її телеграм-акаунту. 

“На щастя, зайти ніхто не зміг, бо я маю двоетапний захист під час входу і добре виконала алгоритм дій після того, як мені почали надходити повідомлення про підозрілий вхід”, – сказала журналістка. 

Олена Мудра розповіла, що за кілька годин до спроб зламати її телеграм-акаунт, вона зробила фейсбук-допис про зміни в керівництві обласної ради, який активно коментували.

“Влада області, посадовці з владними повноваженнями чутливі до конструктивної критики та намагаються уникати незручних питань, у різний спосіб працюючи на запобігання думці такі питання поставити. Я, у свою чергу, пишу про публічні закупівлі, роблю розслідування, для яких запитую дуже різну публічну інформацію, яку нерідко отримую лише через скарги до уповноваженого ВР з прав людини. Також відкрито пишу про порушення на своїй фейсбук-сторінці й інколи висловлююся з приводу політичної ситуації в області. Вчора за кілька годин до підозрілих намагань увійти в мій телеграм-акаунт невідомими в мене якраз був допис про зміни в керівництві обласної ради, який активно коментували. Можливо, це збіг. Однак це не перший подібний збіг, тому в цілях своєї безпеки я вирішила розповісти про це”, – сказала вона.

Як повідомляв ІМІ, у березні 2023 року Олена Мудра заявила про збір її персональних даних і тиск через професійну діяльність. Це сталося після публікації її статті про кадрові зміни в Державній екологічній інспекції в Закарпатській області, яка вийшла 6 березня у виданні “Закарпаття онлайн”.

Поліція за заявою Олени відкрив кримінальне провадження за ч. 2 ст. 171 КК України (“Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”).

Liked the article?
Help us be even more cool!