ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК запустило базу творів мистецтва, які купують або продають підсанкційні росіяни

Фото - скриншот з сайту "Війна і Санкції"
Фото - скриншот з сайту "Війна і Санкції"

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запустило новий розділ на порталі “Війна і Санкції” з базою творів мистецтва, які купують або продають підсанкційні росіяни. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Розділ “Війна і Мистецтво” має допомогти відстежити порушення санкцій у світових операціях на ринку предметів мистецтва.

“Російські олігархи, незважаючи на накладені на них санкції, досі можуть легко приховувати та відмивати свої кошти через обʼєкти мистецтва. Так, живопис, скульптури, художні ювелірні вироби – це саме те, що використовується як лазівка для обходу санкцій. Розділ “Війна і Мистецтво” сприятиме роботі з недопущення обходу санкцій, пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшої їх заморозки, конфіскації та, у майбутньому, передачі Україні”, - зазначає НАЗК. 

У розділі вказані об’єкті мистецтва, якими володіють підсанкційні особи, або які були продані чи куплені ними, починаючи з 2014 року.

Нині в розділі є інформація про понад 300 предметів мистецтва. Серед їхніх власників – репер Тимур Юнусов (Тіматі), мілярдер В’ячеслав Кантор, модель Дар’я Жукова та інші особи, які знаходяться під санкціями через пряме сприяння війні Росії проти України. 

Також у розділі можна повідомити про мистецький об’єкт, який перебуває у власності росіян. Для цього потрібно заповнити цю форму.

Представлена в розділі інформація зібрана з відкритих джерел. Дані щодо вартості та власників артоб’єктів можуть змінюватись та оновлюватись в процесі верифікації, йдеться у повідомленні. 

“Зазвичай підсанкційні субʼєкти намагаються приховати володіння такими активами. Процес актуалізації інформації досить складний, бо офіційних даних щодо прямих власників обʼєктів мистецтва не існує, формально це можуть бути їхні родичі, або ж власник може змінюватися кілька разів в короткі проміжки часу тощо”, - зазначає відомство. 

Розділ “Війна і Мистецтво” перебуває в стадії наповнення та вдосконалення, незабаром з’являться функції фільтрування інформації за категоріями тощо. 

Як повідомляв ІМІ, 2 лютого 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що разом з Національним агентством з питань запобігання корупції розпочали спільну роботу із запобігання незаконній торгівлі предметами мистецтва, які були викрадені російськими військовими в Україні.

Liked the article?
Help us be even more cool!