ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

НАЗК: Функція автозаповнення декларацій відновиться після поновлення роботи реєстрів Мін'юсту

Функція автозаповнення декларації буде поновлена після відновлення роботи всіх реєстрів Міністерства юстиції, витоку даних унаслідок хакерської атаки не могло бути.

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик у коментарі Укрінформу.

“Що стосується роботи за тими функціями і повноваженнями, які є в НАЗК, то вони, звичайно, залежать і від реєстрів Мін'юсту. Тому, для прикладу, автозаповнення декларації зараз працює, але на базі інформації, яка була отримана посадовцями раніше, тобто якщо декларанти сформували довідку “Дані для декларації” за попередні роки. Для отримання нової інформації, тобто для формування довідки за 2024 рік, зараз немає технічної можливості”, – розповів він.

За словами голови НАЗК, поки що ця функція зупинена. В агентстві “дуже очікують” максимально швидкого відновлення реєстрів Міністерства юстиції та повернення функції обміну даними між реєстрами.

“Після цього наша функція “Дані для декларації” буде запущена і почне коректно працювати для всіх громадян. Відповідно, тоді буде доступним і часткове автозаповнення декларації за минулий рік”, – зазначив Павлущик.

Він також підкреслив, що реєстри, держателем яких є НАЗК, взаємодіють з реєстрами Міністерства юстиції і витік даних з них неможливий.

“Витоку даних не могло бути. Тому що це зовсім інші реєстри. НАЗК є держателем Реєстру декларацій, Порталу викривачів, Реєстру порушників та інших. Реєстри, держателем яких є Мін'юст, для нас є ресурсами отримання інформації. Довідка для декларацій та інформація, яка використовується для автозаповнення декларацій, працюють у комплексі для отримання інформації”, – наголосив глава НАЗК.

Він підкреслив, що дані, які містяться в реєстрах, держателем яких є Національне агентство запобігання корупції, жодним чином не зазнали хакерської атаки.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, 19 грудня Міністерство юстиції України заявило про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри. Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом атаки на реєстри. Також там зазначили, що за кібератакою стоять хакери головного управління генерального штабу збройних сил РФ. 

Голова підкомітету з питань безпеки в кіберпросторі, урядового зв’язку, криптографічного захисту інформації Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко повідомив, що причиною масштабної кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції України міг бути як фішинг (кібератака з використанням підроблених електронних листів, щоб обманом змусити людину надати конфіденційну інформацію. – Ред.), так і підкуп працівників, які мали доступ до цих реєстрів.

10 січня 2025 року Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи всіх основних сервісів порталу Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Також у січні 2025 року в Міністерстві юстиції заявили, що планують імплементувати такий механізм захисту даних, який стане своєрідним “Пентагоном державних реєстрів”. У питанні його створення йдеться про дві тенденції – законотворчість і реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист.

Liked the article?
Help us be even more cool!