ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Мін’юст планує створити "Пентагон державних реєстрів"

У Міністерстві юстиції планують імплементувати такий механізм захисту даних, який стане своєрідним “Пентагоном державних реєстрів”. Про це повідомила в інтерв’ю Укрінформу віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина. 

“Ми забезпечуємо відновлення на майданчиках, які мають належний механізм захисту відповідних даних від можливих атак. Також вже розроблено план створення такого собі “Пентагону” для державних реєстрів, який, ми очікуємо, буде швидко імплементований. Відповідна команда вже працює над запуском цієї ініціативи”, – наголосила Стефанішина.

За її словами, метою Росії під час кібератаки був насамперед підрив функціональності держави.

“Цієї мети досягнуто не було, за що я окремо дуже дякую фахівцям Мін’юсту. Проте кібервійна ведеться 24 години на добу сім днів на тиждень. Поки триває повномасштабна війна з Росією, триватиме і кібервійна”, – зазначила Стефанішина.

У питанні створення “Пентагону державних реєстрів” йдеться про дві тенденції – законотворчість і реальне застосування засобів, які забезпечать кіберзахист, пояснив у телемарафоні перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко, повідомляє Укрінформ.

“Тут йдеться про поєднання двох тенденцій і процесів: перше – це законотворчість, друге – це реальне застосування тих засобів, які забезпечать нам кіберзахист. Ідеться про законопроєкт 11290, який розроблявся перш за все Держспецзв’язком, на основі аналізу інформації щодо більш ніж 4 тисяч кіберінцидентів. На основі цього формували це системне бачення, формування запобіжників”, – сказав він.

За словами Кучерявенка, одним з таких нових запобіжників є введення в штат підприємств критичної інфраструктури посади фахівця кібербезпеки, який робитиме все, щоб унеможливити якісь руйнівні наслідки заходу туди.

“Подібний законопроєкт вже пройшов перше читання, але він ще на шляху до того, щоб ВР його ухвалила, і ми, відповідно до тієї законодавчої норми, яка народиться, вже будували цю систему. Але це обов’язково буде”, – додав Кучерявенко.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, 19 грудня Міністерство юстиції України заявило про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри. Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом атаки на реєстри. Також там зазначили, що за кібератакою стоять хакери Головного управління Генерального штабу збройних сил РФ. 

Голова підкомітету з питань безпеки в кіберпросторі, урядового зв’язку, криптографічного захисту інформації Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко повідомив, що причиною масштабної кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції України міг бути як фішинг (кібератака з використанням підроблених електронних листів, щоб обманом змусити людину надати конфіденційну інформацію. – Ред.), так і підкуп працівників, які мали доступ до цих реєстрів.

10 січня 2025 року Міністерство юстиції України повідомило про відновлення роботи всіх основних сервісів порталу Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Liked the article?
Help us be even more cool!