ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Нацрада перевірить канал "Еспресо" за трансляцію програм Радіо Свобода і BBC

21.05.2020, 18:45
Фото – youtube.com
Фото – youtube.com

21 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалу "Еспресо" (ТОВ "Голдберрі"). Про це повідомляє "Детектор медіа".

Питання вніс на розгляд як невідкладне відповідальний секретар Нацради Юрій Зіневич.

Він розповів про результати моніторингу за 11 травня, які зафіксували трансляцію програм іноземного виробництва (Радіо Свобод та "BBC News Україна") обсягом 1 година 11 хвилин. Це, за словами пана Зіневича, є порушенням умов ліцензії каналу "Еспресо" і норм закону, які вимагають дотримуватися умов ліцензії, програмної концепції та частки національного продукту (за ліцензією "Еспресо" частка національного продукту – 100%).

Однак канал "Еспресо" раніше звернувся до Нацради із заявою про переоформлення ліцензії. Він якраз просив збільшити частку програм іноземного виробництва і зменшити частку національного продукту в ефірі.

Нацрада розглядала цю заяву каналу на засіданні 7 травня. Але тоді голова Нацради Ольга Герасим’юк запропонувала відкласти розгляд, щоб дослідити питання і заслухати пояснення представників каналу. Щоправда, під час карантину Нацрада проводить засідання дистанційно в режимі онлайн-конференції та без участі представників ліцензіатів.

На засіданні 21 травня заяву каналу "Еспресо" про переоформлення ліцензії вже не розглядали. Натомість порушили питання про призначення позапланової перевірки.

Ольга Герасим’юк пояснила, що канал "Еспресо" самовільно змінив програмну концепцію, не дочекавшись рішення Нацради. "Дивно, чому компанія так вчинила, адже вона законослухняна. І треба це дослідити. Лист, який вони нам надіслали, що вони щось змінять після досягнення домовленостей із закордонними компаніями, маніпулятивний, бо вони вже змінили концепцію", – додала вона.

Свої застереження щодо перевірки висловив член Нацради Олександр Ільяшенко, який на попереднє засідання готував проєкт рішення про переоформлення ліцензії "Еспресо". "Я дуже стурбований тим, що ми звертаємося до індустрії: ми розуміємо, який наразі важкий час, ми не можемо кожного тижня проводити засідання, ви не можете приїхати на засідання, інформуйте нас про зміни у вашій концепції – а ми будемо потім розбиратися. І тут я бачу, що нас поінформували, була заява компанії, яку ми так і не розглянули, минуло вже більше місяця. Зате ми проводимо перевірку".

Ольга Герасим’юк на це відповіла, що канал "Еспресо" не звертався до Нацради про труднощі у зв’язку з карантином, а подав заяву про зміну концепції. "Ми її розглядали згідно з процедурою, не порушивши термінів. В особистому спілкуванні вони визнають, що поспішили зі зміною концепції, не дочекавшись рішення Нацради", – сказала вона.

У результаті за призначення перевірки проголосували шестеро членів Нацради (зокрема, новопризначена членкиня Тетяна Руденко, яка вперше брала участь у засіданні). Утрималися – Олександр Ільяшенко і Максим Онопрієнко.

Канал "Еспресо" відреагував на рішення регулятора заявою про політичне переслідування. Мовник висловив свої заперечення щодо рішення Нацради:

  • Програми "Радіо Свобода" знімаються в Україні і не є програмами іноземного виробництва. "Еспресо" їх транслює з 2014 року і ніколи не мав зауважень щодо цього від Нацради.
  • "Еспресо" 16 березня подав заяву про зміни до ліцензії, пов’язані з показами програм іноземного виробництва, зокрема BBC. Зволікання з розглядом цієї заяви "Еспресо" вважає "тиском на телеканал з метою перешкоджання його розвитку".
  • "Еспресо" нагадує про стандарти Європейського суду з прав людини, згідно з якими держава не може притягати до відповідальності за порушення, допущені самою державою. "Якби заява була розглянута вчасно, як того вимагає закон, очевидно, що ніякого "порушення", про яке згадує Нацрада, не було", – йдеться в заяві.
  • Канал вважає, що перевірка є лише формальністю, щоб "юридично закріпити бажання окремих членів Нацради розпочати політичне переслідування інформаційного телеканалу".

"Еспресо" закликав Нацраду "припинити незаконний тиск, спрямований на протидію поширення в українському інформаційному просторі демократичних цивілізаційних цінностей".

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!